Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2016/2017

=>kliknij na obraz aby powiększyć<=



=>kliknij na obraz aby powiększyć<=
Konsultacje dla rodziców w roku szkolnym 2016/2017


Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/2017
Na zebraniu przedstawiciele Rad Oddziałowych w dniu 05.10 2016 rodzice wybrali członków prezydium Rady Rodziców:

Garwol Sabina - przewodnicząca
Żabecka Joanna - sekretarz
Chorążyczewska Joanna- skarbnik
Migacz Lidia - skarbnik

Na zebraniu ustalono kwotę wpłat na RR wynoszącą 30 zł w SP i Gimnazjum /wpłata od jednego dziecka w rodzinie/ oraz 20 zł w oddziale przedszkolnym.
Prosimy o przekazanie w/w kwoty wychowawcy klasy. Można również dokonywać wpłaty bezpośrednio na konto Rady Rodziców:
BS Stary Sącz nr konta: 59 8816 0001 2001 0000 0765 0001
Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
W czwartek 06.10.16r. o godz. 16.30 w Gimnazjum w Barcicach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z obowiązującą tradycją pierwszoklasiści składali przysięgę na sztandar szkoły w obecności dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, gości oraz rodziców.
Całość uświetnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich. Po części oficjalnej uczniowie i pozostali uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek.
U.S.
Międzygminne Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej
4 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzygminnych Mistrzostwach Halowej Piłki Nożnej. Zawody rozegrano na Hali Sportowej Gimnazjum w Rytrze. Po zaciętej rywalizacji drużyna chłopców zajęła drugie miejsce. Należy nadmienić, że nasz zespół nie przegrał żadnego meczu. O wyniku zadecydowały małe punktu. Niestety zabrakło trochę szczęścia.
Drużyna dziewcząt pokonała Gimnazjum w Rytrze 2:1, niestety uległa zawodniczkom z Gimnazjum w Zagorzynie 2:1 tym samym zajmując II miejsce.
Obydwie drużyny walczyły bardzo ambitnie. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, prezentowali wysoką kulturę gry oraz duże umiejętności techniczne.
Skład reprezentacji dziewcząt: Skład reprezentacji chłopców:
1. Zuzanna Citak – kapitan kl. IIIc 1. Dominik Gryźlak - kapitan kl II a
2. Gabriela Janik kl. Ib 2. Paweł Waligóra kl. IIIc
3. Agnieszka Baran kl. Ia 3. Miłosz Janik kl. IIIb
4. Izabela Jasińska kl. IIa 4. Krzysztof Brzeski kl. IIIc
5. Patrycja Smyda kl. Ic 5. Nikodem Mikołajczyk kl. IIIb
6. Kamila Kluska kl. Ib 6. Rafał Sadowski kl. IIa
7. Joanna Kołbon kl. IIb 7. Kamil Gabryś kl. IIIc
8. Izabela Causanu- Bielak kl. Ia 8. Karol Żabecki kl. IIIc
9. Patrycja Kaczor kl. IIIc 9. Gabriel Olszowski kl. IIIc
10. Paulina Broniszewska kl. IIb 10. Kacper Molanda kl. IIb

D. Młyńska – Postrożny
III Szkolny Bieg Pamięci pod hasłem: „Pamiętamy” o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach zorganizowany w ramach Obchodów Święta Szkoły za nami!

W środę tj. 28 września 2016 r. odbył się rajd z elementami gry opartej na ścieżce przyrodniczo – historycznej „Szlakiem Leśnych”. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjalnych wraz z Opiekunami. Dziś można powiedzieć, że Bieg stanowił wspaniałą okazję do sprawdzenia nie tylko kondycji fizycznej uczniów (oraz ich Opiekunów!), ale przede wszystkim wiedzy i umiejętności stosowanych w konspiracji wywiadowczej i wojskowej, do której nawiązywała treść imprezy.
By uczcić 77 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizacji na rzecz której pełnili służbę Andrzej Buchman ps. „Korsak” (patron gimnazjum) oraz ks. Władysław Gurgacz (patron Drużyny Harcerzy) nadano mu kryptonim „Akcja Burza”. Odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie Biegu Pan Mateusz Borucki przygotował do Biegu punktowych harcerzy oraz opracował test z historii dla uczniów gimnazjum, a Pani Edyta Kowalczyk ułożyła test z historii dla uczniów klas 6 barcickiej podstawówki.
Zadanie przedbiegowe skierowane do wszystkich uczestników rajdu miało na celu kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia przez upowszechnianie wiedzy o historii własnego kraju w latach 1939 – 45.
W ramach przygotowania do Biegu uczniowie wraz z wychowawcami poszerzali swą wiedzę historyczną o prowadzonych w czasie II wojny światowej działaniach pod kryptonimem „Akcja Burza” oraz zapoznali się z przewodnikiem po ścieżce przyrodniczo – historycznej „Szlakiem Leśnych”.
Po wspólnej, dla całej społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Barcicach, mszy świętej w parafialnym kościele, na trasę rajdu wyruszyły patrole złożone z uczniów klas szóstych szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjum.
Po dotarciu do Centrum Edukacji Przyrodniczej przy siedzibie Starosądeckiego Oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w Woli Kroguleckiej, wszystkie grupy obejrzały prezentację multimedialną, przygotowaną i przeprowadzoną przez pracownika jednostki Wojciecha Skocznia, na temat ścieżki przyrodniczo – historycznej nazwanej „Szlakiem Leśnych” oraz dotyczącej działalności Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Pan Jarosław Janikowski czuwał nad sprawnym przeprowadzeniem zajęć.
Po nich rozprowadzający Bieg Pan Maksymilian Tomasiak wręczył na starcie kapitanom patroli karty Biegu.
I ruszyli!
Pokonanie trasy Biegu wymagało od uczestników wcześniejszego przyswojenia wiedzy historycznej i posiadania umiejętności, które w tamtych latach na co dzień były przydatne partyzantom.
Harcerki (nad którymi opiekę sprawuje Pani Maria Dyjas) i harcerze działających przy szkole drużyn ZHR fachowo i z wielkim zaangażowaniem przekazywali swoim koleżankom i kolegom ze szkoły posiadaną wiedzę i dzielili się nabytymi w trakcie zbiórek, biwaków i obozów umiejętnościami. Potem sprawdzali je na kolejnych punktach.
Na pierwszym druhna Sylwia i druh Grzesiek przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, po którym drużyny wykonywały przydzielone zadania: m.in. wzywanie pomocy, unieruchamianie złamanej kończyny.
Na drugim pod pilnym okiem druhny Karoliny i druha Tomka patrole poznawały tajniki sygnalizacji alfabetem Morse`a oraz przesyłały na odległość wzroku zaszyfrowaną wiadomość. Poprawne nadanie jej za pomocą sygnalizacji ręcznej (przy użyciu chorągiewek) wzbudzało ich podziw, a błędne wywoływało uśmiech zrozumienia na twarzy szkolących.
Rozbijanie namiotu na czas na 3 punkcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Do działania zagrzewali uczniów druhna Kinga i druh Michał. Górował duch zdrowej rywalizacji. Rajdowicze starali się postawić namiot z pałatek szybko i solidnie. Jak go porządnie rozłożysz, to ... nie zmokniesz!
Po przybyciu na metę wszystkie patrole gromko śpiewały przed Panem Markiem Kanikiem pieśni patriotyczne (z repertuaru wspaniałego barda Jacka Kaczmarskiego) o tematyce partyzanckiej.
Na koniec trzeba było jeszcze wykazać się wiedzą historyczną z zakresu II wojny światowej, działalności partyzantów i znajomością życiorysów patrona podstawówki i gimnazjum. Jury w składzie: Pani Lidia Cabała i Pani Teresa Kulig przeprowadziło test z historii, sprawnie go oceniło i dokonało podliczenia kart patroli poszczególnych klas.
Radość zwycięzców była ogromna. Puchar przechodni Dyrektora Zespołu Szkół: SP i Gimnazjum w Barcicach wywalczyły: klasa VI a z podstawówki i 3A gimnazjum. Kapitanowie zwycięskich patroli z dumą odbierali je z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Garwola. Pozostałe klasy otrzymały od Pani Dyrektor Wandy Kochanowicz pamiątkowe dyplomy.
W czasie Rajdu liczyła się obecność, duch walki, zaangażowanie w czasie szkolenia, zgranie, punktualność, zdyscyplinowanie oraz wiedza i umiejętności.
Uczniowie Kacper i Krzysiek (mieszkający na Woli Kroguleckiej) zatroszczyli się o zapalenie i podtrzymywanie ogniska, przy którym usytuowana była meta biegu. Wiatr (historii) delikatnym muśnięciem witał wszystkich pod platformą widokową, popularnie zwaną Ślimakiem.
Po ciepłym posiłku ufundowanym przez Radę Rodziców (dzięki któremu uczniowie zregenerowali nadwątlone siły), rajdowicze napawali się cudownymi widokami. Pogoda była wymarzona. Ciepło, sucho, wietrznie. Niczym nie zmącona widoczność ukazywała przybyłym najpiękniejsze zakątki Beskidu Sądeckiego.

Chwała Organizatorom za miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia!

Udział w Biegu po raz kolejny przyczynił się do uświetnienia obchodów Święta Szkoły. Już dziś zapraszamy Wszystkich do wzięcia w nim udziału za rok!

Maria Dyjas
Gminne Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych

27 września w Hali Sportowej w Barcicach rozegrano Gminne Mistrzostwa Halowej Piłki Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego w Barcicach.
Uczestnikami rozgrywek byli: Gimnazjum w Starym Sączu, Gimnazjum w Przysietnicy, Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu oraz gospodarze Gimnazjum w Barcicach. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Zawodnicy nie szczędzili sił, emocje sięgały zenitu, kibice swoim dopingiem wspierali wszystkich zawodników. Rozgrywki odbyły się w duchu fair play, zawodnicy wykazali dużą kulturę gry.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I Gimnazjum w Barcicach
II Gimnazjum w Starym Sączu
III Gimnazjum w Przysietnicy
IV Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
Zwycięscy Zawodów będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach międzygminnych, które odbędą się 4 września w Gimnazjum w Rytrze.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Zbiórka pieniędzy

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością."
/św. Jan Paweł II/



Jak co roku we wrześniu w Gimnazjum w Barcicach swoją działalność rozpoczął Szkolny Klub Wolontariatu. Jego szeregi zasiliło blisko trzydziestu nowych Wolontariuszy z klas pierwszych.
W dniu 24.09.2016 roku Wolontariuszki z naszego Gimnazjum włączyły się już w pierwszą akcję, jaką była zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda z Nowego Sącza, z którym od lat owocnie współpracujemy. Grupa dziewcząt w składzie: Kinga Garwol IIA, Sylwia Sobczak IIA, Sylwia Krupa II B, Karolina Olszowska II C w sobotni poranek zbierała pieniądze w supermarkecie Tesco w Piwnicznej. Swoim uśmiechem i zaangażowaniem zachęcały klientów do składania wolnych datków na szczytny cel. Dzięki ich wysiłkom udało się zebrać kwotę, która na pewno okaże się pomocna w dalszych działaniach Stowarzyszenia. Darczyńcom, Kierownictwu i Obsłudze supermarketu Tesco składamy serdeczne podziękowania za wsparcie akcji.
Pragniemy także nadmienić, że oprócz działań akcyjnych nasi Wolontariusze podejmują działania systematyczne, jakimi są : pomoc w opiece nad dziećmi w świetlicy szkolnej, pomoc w zabawach z dziećmi w Przedszkolu Sióstr Karmelitanek w Barcicach oraz douczanie dzieci ze Szkoły Podstawowej.
Nowo przyjętym Wolontariuszom oraz tym, którzy są z Nami już od roku lub dwóch lat składamy życzenia wytrwałości, radości oraz satysfakcji, jaką niesie ze sobą praca wolontarystyczna.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu: J. Sz-K.


Cyrk "Szok"



15 września do naszej szkoły zawitał Cyrk "Szok". Dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność. Dzieci mogły podziwiać wspaniały pokaz żonglerki, iluzji i akrobacji. Wystąpił także wesoły klaun, który rozbawił dzieci swoimi żartami. Wiele emocji wywołały tresowane gołębie, pieski oraz pokaz z wielkim wężem. Dziewczęta i chłopcy sami mogli dotknąć skóry węża i poczuć ciężar zwierzęcia na swoich rękach. Ponadto duże wrażenie na wszystkich obecnych wywarł dmuchany niedźwiedź wywołując dużo śmiechu i zabawy. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.
K.T.

Pamięć
Zadaną przez historię wypełniasz powinność –
świętą powinność pamiętania.

/Maria Lebdowicz „Pamięć”/

Dotknąć przeszłości
W pierwszym dniu wakacji, 25 czerwca 2016 roku, w bazie Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, w Beskidzie Sądeckim między Halą Łabowską a Halą Pisaną została odsłonięta tablica edukacyjna przybliżająca historię, a jednocześnie upamiętniająca żołnierzy Oddziału PPAN „Żandarmeria” ukrywających się tam w latach 1947 – 1949.
Naszą społeczność szkolną w tym dniu reprezentowali druhny i druhowie I Starosądeckiej Drużyny Harcerzy ZHR „Leśni” (noszącej imię kapelana oddziału), którzy wraz z opiekunami i Panem Dyrektorem Grzegorzem Garwolem stawili się w górach. Rangę uroczystości podkreślały sztandary Drużyny i Gimnazjum w Barcicach. Relacje z tego wydarzenia zostały zebrane i zamieszczone w publikacji „Dotknąć przeszłości” wydanej drukiem nakładem Fundacji „Osądź mnie Boże...” im. ks. Władysława Gurgacza TJ oraz na stronie internetowej: gurgacz.cba.pl.

Patron drużyny harcerzy ks. Władysław Gurgacz („SEM”; „Ojciec”) sprawował nad partyzantami opiekę duszpasterską. Po aresztowaniu był więziony i został skazany na karę śmierci, którą wykonano 14 września 1949 roku w więzieniu na ul. Montelupich w Krakowie.


Msza gurgaczowska

W ramach dwudniowego biwaku dnia 3 września 2016 roku wraz z Panem Dyrektorem Szkoły i opiekunami harcerki i harcerze barcickich drużyn ruszyli pieszo z zaprzyjaźnionej szkoły w Maciejowej na Łabowską Halę, gdzie wzięli udział w (organizowanej już po raz 18) mszy św. sprawowanej w intencji ks. Władysława Gurgacza i Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.
Otrzymana po jej zakończeniu pamiątkowa broszura „Dotknąć przeszłości” wielu uczestnikom czerwcowych wydarzeń na zawsze pozwoliła się wpisać w Historię – wszak: Verba volant, scripta manent (Słowa ulatują, pismo pozostaje).
Na zdjęciach jesteśmy MY!


Uroczystości patriotyczne na Przehybie 11 września 2016 roku o godz. 14.00. przy krzyżu obok krzesła Św. Kingi pod Przehybą spotkali się wszyscy, którzy swoją obecnością i postawą w ramach liturgii sprawowanej w intencji Ojczyzny uczcili pamięć tych, którzy walczyli o jej wolność i oddali za nią swe życie. W uroczystościach patriotycznych wzięli udział harcerze, harcerki, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego oraz Gimnazjum im. Andrzeja Buchmana ps. „Korsak”, opiekunowie oraz Pani Dyrektor Wanda Kochanowicz i pan Dyrektor Grzegorz Garwol.

Braterstwo, praca nad sobą oraz służba (Bogu, ludziom i ojczyźnie) to trzy podstawowe zasady obowiązujące w harcerstwie.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:





Szkolne strony