Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Piszą o nas: Dziennik Polski 20.09.2011



Kliknij na artykuł aby przeczytać
Piszą o nas: Gazeta Krakowska 20.09.2011



Kliknij na artykuł aby przeczytać
Piszą o nas: Gazeta Krakowska 2 III 2012




Kliknij na artykuł aby przeczytać
Szanuj zdrowie, ratuj życie

Dnia 31 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne pt:,,Szanuj zdrowie, ratuj życie” z ratownikiem medycznym.
Celem spotkania było przybliżenie uczniom postępowania w czasie wypadków i wpływie alkoholu na organizm ludzki.
Podczas spotkania Pan Michał wprowadził nas w tematykę udzielania pierwszej pomocy w przypadku osłabnięć, stracenia przytomności. Następnie przeszliśmy do wykonywania resuscytacji krążeniowo oddechowej na manekinie. Drugim tematem spotkania była mowa o alkoholach i używkach. Ratownik opowiedział nam o dziewczynie, która zmarła na skutek wypicia alkoholu, ponieważ podczas kuracji antybiotykowej wypiła alkohol, co jest niedozwolone. Wspomniał też o swoim koledze, który przed napisaniem egzaminu maturalnego wypił alkohol, ponieważ myślał, że to pomoże mu w lepszym zdaniu matury. Po dwóch miesiącach oczekiwań na wyniki, dowiedział się, że nie zdał. To wydarzenie daje nam do zrozumienia, że alkohol w niczym człowiekowi nie pomaga, tylko mu szkodzi. Na koniec każdy mógł zadawać pytania, na które Pan ratownik odpowiadał.
Moim zdaniem spotkanie to było bardzo ciekawe, ponieważ poruszało ważne tematy dla człowieka i jego życia.

Mateusz kl. 3 Gim.

Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze „Dopalacze-Wypalacze”
W miesiącu lutym b.r. w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Postaw na rodzinę”, młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych „Dopalacze-Wypalacze”, prowadzonych przez terapeutę MONARU z Nowego Sącza oraz „Szanuj Zdrowie Ratuj Życie”, prowadzonych przez ratownika medycznego. Dzięki tym zajęciom młodzież pogłębiła wiedzę na temat szkodliwości używania alkoholu, dopalaczy, narkotyków i in. oraz zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
Zajęcia te nasunęły młodzieży refleksje, które znalazły odzwierciedlenie w sprawozdaniu i liście do koleżanki.
A oto przykłady:

Stary Sącz, 01.02.2012 r.


Droga Żaneto !

Dzisiaj miałam z klasą spotkanie profilaktyczne. Do szkoły przyjechał pan, który opowiadał o narkomanii i przestrzegał nas przed nią. Właśnie, dlatego piszę do Ciebie, bo bardzo mnie ten temat zainteresował.
Spotkanie odbyło się na trzeciej i czwartej lekcji. Gdy weszliśmy do klasy przestraszyliśmy się mężczyzny, który miał prowadzić lekcję, lecz później okazało się, że jest miły. Opowiadał nam o narkotykach, dopalaczach … Wykładowca mówił, jakie szkody mogą wyrządzić narkotyki w organiźmie człowieka np. śmierć, agresywność, choroby raka płuc. Zaproszony gość opowiadał także związane z narkotykami różne historie, które zawsze kończyły się tragicznie. To było straszne, a zarazem smutne, gdy jeden mężczyzna pod wpływem narkotyków zabił swoje dzieci, żonę i koleżankę. Nie zrozumiałam dokładnie, ale podobno usmażył ich potem na grillu. To jest przerażające!
Pisaliśmy na tablicy słowa związane z NARKOMANIĄ. Pojawiło się słowo „alkohol”. Mężczyzna powiedział, że lepiej pić alkohol (z umiarem ), niż zażywać narkotyki, ponieważ alkohol jest o wiele mniej szkodliwy. Zostało wytłumaczone słowo „dopalacze”. Mówiliśmy, również o państwach, w których narkotyki są nielegalne. Dowiedzieliśmy się, że w niektórych krajach, gdy ludzie są bardzo chorzy i występują u nich silne bóle, podaje się narkotyk jako lek, aby złagodzić ból. Zazwyczaj to pomaga, lecz zdarzają się wyjątki, gdzie narkotyki wzmacniają ból i nie ma już ratunku, dla takiej osoby. To smutne, ale prawdziwe.
Ciekawa jestem, czy u Ciebie w szkole też są takie spotkania. Czekam na Twój list z niecierpliwością. Pozdrawiam Cię gorąco!

Justyna kl. 1 Gim.

Pierwszy Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych


Na Hali Sportowej w piątek 10 II 2012 r. odbył się pierwszy Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych, organizowany przez uczniów klas drugich gimnazjum w celu zaliczenia projektu. W turnieju udział brało 5 drużyn w skład których wchodzili wyłącznie uczniowie naszego gimnazjum.

Sędziami zawodów byli wspomniani wcześniej uczniowie klas II. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Po zakończeniu turnieju każda drużyna otrzymała okolicznościowy dyplom. Wyniki przedstawiają się następująco:

Zwycięzcami zawodów okazała się drużyna 3b w skład której wchodzili: Piotr Leśniara, Kamil Citak, Dominik Kożuch, Karol Puch, Sylwia Kaźmierska, Weronika Szteniowicz, Sylwia Bielak.

Drugie miejsce klasa 2c: Konrad Janiczek, Daniel Olszowski, Ola Sobol, Emila Molanda, Asia Tomczak, Marysia Sobczak.

Trzecie miejsce klasa 2a: Artur Majchrowski, Konrad Zygmunt, Przemek Urasiński, Ania Tokarczyk, Marcelina Bołoz, Angelika Bołoz.

Czwarte miejsce klasa 3c: Kevin Foglar, Iwona Jurczyńska, Krzysiek Jurczyński, Rafał Niejadlik.

Piąte miejsce klasa 1b: Magdalena Leśniara, Nicole Piekarz, Wiktoria Gabryś, Jordan Bochniarz, Rafał Mrówka, Szymon Szteniowicz.


Przebieg Turnieju:

1 mecz 3b - 2c Wynik 25:10
2 mecz 3c - 2a Wynik 21:25
3 mecz 1b - 3b Wynik 18:25
4 mecz 2c - 3c Wynik 25:23
5 mecz 2a - 3b Wynik 14:25
6 mecz 1b - 2c Wynik 10:25
7 mecz 3b - 3c Wynik 25:19
8 mecz 1b - 2a Wynik 13:25
9 mecz 2a - 2c Wynik 22:25
10 mecz 3c - 1b Wynik 25:10


Zawody przebiegały w miłej atmosferze. Nikomu nie można było odmówić sportowego hartu ducha.


VIII Memoriał Jana Gryźlaka


Regulamin zawodów z okazji VIII Memoriału Jana Gryźlaka


1. W zawodach biorą udział uczniowie klas 1-3 gimnazjum.
2. W skład zgłoszonej drużyny mają wchodzić trzy dziewczyny i trzej chłopcy.
3. Drużyny muszą zgłosić swój udział do 13.02.2012 r.
4. System rozgrywek: zależy od ilości zgłoszonych drużyn.
5. Mecz kończy się po dwóch wygranych setach do 25 pkt.
6. O wysokości zajętych pozycji w rozgrywkach decydować będą również małe punkty zdobyte w poszczególnych meczach.
7. Wysokość siatki: 235 cm.
8. Wszystkie drużyny otrzymają dyplomy za uczestnictwo w zawodach, a drużyny które zajmą miejsca 1-3 otrzymają puchary.


ORGANIZATORZY SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W DOBREJ ZABAWIE
„Nie dajmy zginąć poległym” Porucznik Andrzej Buchman ps. „Korsak” patronem Gimnazjum


14 stycznia 2012 r. Gimnazjum w Barcicach otrzymało imię porucznika Andrzeja Buchmana pseudonim „Korsak”, a szkołom, wchodzącym w skład Zespołu, zostały przekazane sztandary. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta, którą w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach koncelebrowali: proboszcz ks. Stanisław Dziekan, ks. Jan Rusiniak z Barcic, ojciec Augustyn Dzięgiel, ks. prałat Władysław Pasiut ze Szczepanowa, ks. Kazimierz Koszyk z Gołkowic i ks. Jan Wąchała z Przysietnicy.

Po ofierze eucharystycznej, w sali gimnastycznej im. Jana Gryźlaka w Zespole Szkół w Barcicach zgromadzili się duchowni, siostry zakonne, parlamentarzyści: senator Stanisław Kogut, posłowie: Marian Cycoń, Andrzej Czerwiński, Wiesław Janczyk i Andrzej Romanek. Przybyli także wicewojewoda małopolski - Andrzej Harężlak, małopolski kurator oświaty - Grzegorz Baran, burmistrz Piwnicznej – Edward Bogaczyk i wójt Rytra – Władysław Wnętrzak. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: pełniący obowiązki burmistrza Starego Sącza - Jacek Lelek, przewodniczący Rady Miejskiej - Kazimierz Gizicki, radni gminni i powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół z terenu miasta i gminy Stary Sącz, a także pracownicy i nauczyciele Zespołu Szkół, rodzice uczniów oraz członkowie rodzin Franciszka Świebockiego i Andrzeja Buchmana.

W uroczystości wzięły też udział poczty sztandarowe: Miasta i Gminy Stary Sącz, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy oraz 1. Starosądeckiej Drużyny Harcerskiej „Leśni” im. ks. Władysława Gurgacza. Poczty prowadził chorąży Szymon Gawlak – absolwent Gimnazjum w Barcicach. Mszę Świętą i część oficjalną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Barcic pod batutą pana Jana Jamrozowicza.

Decyzją Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego, po uprzednim prześledzeniu losów Andrzeja Buchmana pseudonim „Korsak” przez Instytut Pamięci Narodowej, został on pośmiertnie uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie, na ręce Jana Buchmana i Mariana Cyconia, wręczył wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak.

Po odczytaniu przez pełniącego obowiązki burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka uchwały, nadającej Gimnazjum w Barcicach imię porucznika „Korsaka”, przedstawiciele Rady Rodziców (Danuta Garwol, Maria Nakielska i Janusz Migacz oraz Renata Niejadlik, Agata Zygmunt i Zdzisław Jurkiewicz) przekazali na ręce dyrektorów Zespołu Szkół – Grzegorza Garwola i Wandy Kochanowicz sztandary, którzy z kolei wręczyli je uczniowskim pocztom sztandarowym w składzie: Patrycja Bielak, Paulina Słowik, Karol Sobol ze Szkoły Podstawowej oraz Angelika Bołoz, Marcelina Bołoz i Piotr Homoncik z Gimnazjum. Uroczyste ślubowanie złożyli przedstawiciele uczniów: ze Szkoły Podstawowej – Arkadiusz Tokarczyk, Gabriela Stelmach, Kamila Garwol i Damian Lachner oraz z Gimnazjum – Kamila Król, Konrad Zygmunt, Dawid Leśniak i Sandra Tokarczyk. Ślubowanie prowadził Marcin Barnach.

Naszych patronów - Franciszka Świebockiego i Andrzeja Buchmana - upamiętniają tablice okolicznościowe. Ks. proboszcz Stanisław Dziekan wraz z ks. prałatem Władysławem Pasiutem dokonali aktu ich błogosławieństwa. Po ceremonii Młodzieżowa Orkiestra Dęta zagrała „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”, a ubiegłoroczna absolwentka gimnazjum Alicja Klimczak wprowadziła wszystkich zgromadzonych w nastrój zadumy, wykonując na skrzypcach utwór Luiza Bonfá „Czarny Orfeusz”.

Szczególną chwilą dla wszystkich były wystąpienia pana Piotra Świebockiego (wnuka Franciszka Świebockiego) i pana Jana Buchmana (bratanka Andrzeja Buchmana).

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez pełniącego obowiązki burmistrza Jacka Lelka odznaczeń dla zasłużonych nauczycieli. Złotą Odznaką za działalność na rzecz rozwoju oświaty na terenie miasta i gminy Stary Sącz uhonorowane zostały: Helena Dziedzina, Barbara Dutka i Barbara Smyda.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowali program artystyczny poświęcony patronom szkół Franciszkowi Świebockiemu i Andrzejowi Buchmanowi.
Życiorysy i wspomnienia o naszych patronach przeplatane były utworami muzycznymi w wykonaniu uczniów. Towarzyszyły im specjalnie przygotowane na tę uroczystość prezentacje multimedialne zawierające archiwalne fotografie patronów-bohaterów, unikalne zdjęcia i materiały dotyczące 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz organizacji pod kryptonimem „Wachlarz”.

Wspomnienia starszej siostry Andrzeja Buchmana – nieżyjącej już pani Rozalii Moritz - na temat jego dzieciństwa i młodości, odczytała uczennica Ewelina Citak.

Szkolny zespół wokalny przedstawił interpretację piosenki „Wędrówką jedną życie jest człowieka”, solistka z zespołu wokalnego Agnieszka Barnach wraz z Agnieszką Kołbon i Lidią Jasińską wykonały „Wrócą chłopcy z wojny”, a solistki Ewelina Citak i Angelika Citak - „Zdumienie”.
Wiersz Zbigniewa Herberta „Ponieważ żyli prawem wilka” w aranżacji chóru oraz szkolnego zespołu gitarowego wywarł ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach.
Wyjątkowy, wzruszający nastrój uroczystości dopełnił występ Alicji Kanik wraz ze swoim tatą – nauczycielem z Zespołu Szkół w Barcicach w wykonaniu których wysłuchaliśmy utworów instrumentalnych: „Gewitter-Thunderstorm” Friedricha Burgmüllera, „Ballade pour Adeline” Richarda Claydermana oraz „Arię Nadira” z opery „Poławiacze pereł” Georges’a Bizeta.

Podczas akademii wykorzystane zostały również utwory poetyckie: Cypriana Kamila Norwida „Popiół i diament” i Leopolda Staffa „Zmęczony burz szaleństwem” w interpretacji Stana Borysa i Aleksandry Gądek.

Uroczystość prowadził redaktor sądeckiego oddziału Radia ESKA, Michał Rejduch, zaś koncert poświęcony pamięci naszych patronów uczennice klas drugich Dominika Jamrozowicz i Karolina Jurkiewicz.

Gościem uroczystości była Aleksandra Maurer – pieśniarka rodem ze Starego Sącza, artystka „Piwnicy pod Baranami”.

Nadanie imienia Gimnazjum i przekazanie szkołom sztandarów było jedną z najważniejszych uroczystości w historii Zespołu Szkół w Barcicach.
Warto jeszcze raz podkreślić, że Społeczność Barcic nie zapomina o swoich bohaterach, nie pozwala, aby czas zatarł ich czyny. „Nie dajmy zginąć poległym” brzmiało motto uroczystości. Nie damy zginąć Andrzejowi Buchmanowi ps. Korsak i Franciszkowi Świebockiemu naszym partonom. Nie zapomnimy o Janie Gryźlaku, którego imię nosi hala sportowa.

Należy podkreślić też szczególną rolę nauczycieli przygotowujących uroczystość. To dzięki ich pracy i ogromnemu zaangażowaniu wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć niezwykle poruszającą opowieść o losach Franciszka Świebockiego i Andrzeja Buchmana ps. „Korsak”.

Nauczycielka plastyki - Dorota Gurba jest autorką scenografii, a nad częścią oficjalną i artystyczną czuwali: Małgorzata Biel-Malinowska, Mateusz Borucki, Iwona Kaleta-Augustyn, Marek Kanik, Wanda Kochanowicz i Maksymilian Tomasiak.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam podczas przygotowań do tej niezwykłej uroczystości oraz przyczynili się do uświetnienia naszego święta.








Listy gratulacyjne oraz dokumenty które otrzymaliśmy w związku z nadaniem Gimnazjum imienia por. A. Buchmana



Kliknij aby przeczytać



Artykuły prasowe o naszej uroczystości:

Gazeta Krakowska 13.01.2012


Dziennik Polski 16.01.2012


Dobry Tygodnik Sądecki 19.01.2012


Piszą o nas: Gazeta Krakowska 16.01.2012



Kliknij aby przeczytać
I Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Partnerskich


W czwartek, 19 stycznia 2012 r., na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Partnerskich. W zawodach uczestniczyły drużyny : SP w Barcicach, Gimnazjum w Barcicach oraz Zakladna Skola w Hniezdnem (Słowacja).
Wyniki meczów przedstawiają się następująco:
• Gim. II – Gim. I 6:1
• SP – ZS Hniezdne 0:3
• Gim. I – ZS Hniezdne 3:1
• Gim. II – SP 5:0
• ZS Hniezdne – Gim. II 0:6
Najlepszym zawodnikiem drużyny ze Słowacji został Martin Dzijak, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny z Barcic: Artur Majchrowski. Dyrektor ZS w Barcicach, mgr Grzegorz Garwol, podsumował rozgrywki i wręczył najlepszym zawodnikom symboliczne nagrody, drużyny otrzymały zaś okolicznościowe dyplomy. Na zakończenie, zawodnicy z ZS w Barcicach wręczyli pamiątkowe upominki swoim kolegom ze Słowacji.

/D. Młyńska - Postrożny/




Informacje

Szkolne zestawy podręczników obowiązujące w roku szkolnym 2011/2012



Szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2011/2012 w Szkole podstawowej   



Szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2011/2012 w Gimnazjum   


Dostępna jest wersja 3.0 podziału godzin na rok 2011/2012
Obowiązująca od 25 X 2011 r. Podział godzin jest dostępny
   =>TUTAJ<= lub w menu po lewej stronie.


UWAGA !!!

Zmiany w stosunku do tego co było podane w szkole:

1. IIIa SP Edukacja wczesnoszkolna roda 6 lekcja => roda 1 lekcja (M. Stefko)

2. VIb SP WF czwartek lekcja 9,10 => czwartek lekcja 2,3 (J. Janikowski)

3. IVb SP WF wf wtorek lekcja 1,2 => czwartek lekcja 2,3 (M. Mylak)

4. Vb SP WF czwartek lekcja 7 => piątek lekcja 8 (M. Mylak)

5. Ib SP WF czwartek lekcja 3 => czwartek lekcja 1 (B. Janczak)

6. Ib SP Ed. wczesnoszkolna czwartek lekcja 1 => czwartek lekcja 3 (B. Janczak)

7. 2C Gimnazjum Informatyka poniedzialek lekcja 7 => roda lekcja 3 (E. Wroniewicz).

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:





Szkolne strony