Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Barcicach zaprasza wszystkich uczniów,
ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Uroczystość odbędzie się na hali sportowej 4 IX 2017 roku wg. harmonogramu:

8:00 - klasy 2 i 3 gimnazjum oraz klasy VI i VII szkoły podstawowej
9:15 - msza święta dla wszystkich uczniów
10:15 - klasy 0 - V szkoły podstawowej.

Dowóz dla osób uprawnionych:
Odjazd Facimiech: 7:20 i 8:55
Odjazd Wola Krogulecka: 7:15 i 8:40.
OWU "Bezpieczna szkoła 2017/2018

Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW do pobrania z linku poniżej:



=>Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów "Bezpieczna szkoła" od NNW<=
Harcerska Akcja Letnia
W ramach Harcerskiej Akcji Letniej 2017 pn. „Zbroja” w dniach od 10 – do 16 lipca 2017 r. odbyła się półkolonia barcickich gromad zuchowych. W pierwszych dniach lipca zuchenki i zuchy spędzali czas na łonie natury wcielając się w rolę Indian z plemienia Dakota. Wszystkie podejmowane w ramach półkolonii działania zostały wzorowane na literaturze o tematyce indiańskiej.

Półkolonia „Wakacje w Indiańskiej Wiosce”

Byli raz dwaj wodzowie, oni mieć wielkie zdrowie
I na prerii w swoim tipi długo żyć.
Oni mieć wielki humor i bez przerwy robić rumor
i z radości jak bawoły dzikie wyć.

Pewnego dnia Blade Twarze napadły na indiańską osadę usytuowaną w Beskidzie Sądeckim i zajęły ją. Pozostali przy życiu mieszkańcy udali się na wędrówkę w poszukiwaniu nowego obozowiska. Napotkane na drodze barcickie dzieci pomogły niedobitkom w odbudowaniu wioski. Rodzeństwo Rwąca Rzeka, Biała Wilczyca i Wilczy Kieł opiekowało się młodszymi. Tak właśnie powstały indiańskie klany: Wilczy Pazur, Rude Lisy, Sprytne Sarenki, Wilki i Rysie.
W poniedziałkowy ranek, po spotkaniu i zuchowym powitaniu, wszyscy Indianie udali się na teren ukwieconej łąki, gdzie zajęli się budową obozowiska.
Po kolei powstawały przepiękne, barwne tipi. Czas szybko upływał pod zapłakanym niebem. Gdy symbole klanów zostały umieszczone na ich siedliskach, to wszyscy z ogromnym apetytem udali się na smaczny posiłek do pobliskiej Osady.
Po chwili wytchnienia wszyscy poznali indiański hymn i zajęli się wymyślaniem piosenek i okrzyków własnych klanów. Zapisywali je w otrzymanych od Starszych zeszytach – notatnikach. Każdy „na gorąco” notował najważniejsze informacje i na bieżąco tworzył Kronikę Dnia.
Gdy zasmucone słonko wróciło na nieboskłon Mali i Duzi Indianie tańczyli i cieszyli się piękną pogodą. Potem zgodnie udaliśmy się do harcówki, by pracować nad własnoręcznym wykonaniem i ozdabianiem indiańskich opasek, wyróżniających nas od innych żyjących istot. W międzyczasie, z ogromnym zapałem polowaliśmy na „grubego zwierza”. Ćwiczenie celnego oka wszystkim bardzo się spodobało, choć broń nie należała do lekkich.
Od tego dnia Indiańska Wioska od rana do wieczora tętniła życiem. Na przekór wszelkim, nieprzychylnym prognozom pogody słońce codziennie gościło w Indiańskiej Wiosce. Kiedy przychodził deszcz przeganialiśmy go indiańskim tańcem przy dźwiękach ukulele i w rytmie indiańskiego bębna.
Na co dzień byli z nami: Wódz Indian – Niedźwiedzia Łapa, Eiła – zielarka, Siedzący Byk, czyli senior rodu (to tak zwana Starszyzna). Siedzący Byk wie najwięcej, ale rzadko się wypowiada. Zabiera głos wtedy, gdy trzeba. To on doradza, pomaga, wspiera we wszelkich działaniach.
- Chcę powiedzieć kilka słów.
- My słuchamy, a Ty mów.
We wtorek zuchy i zuchenki wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w domu. Dowiedziały się, jak postępować w czasie zagrożeń. Prelekcję przeprowadziła policjantka Wydziału Prewencji KMP Nowym Sączu mł. asp. Barbara Przychocka – Serafin.
Po wykładzie zaopatrzeni w podręczne informatory dot. zasad bezpiecznego postępowania udaliśmy się do naszego obozowiska, by zająć się przygotowywaniem indiańskich strojów. Każdy otrzymał koszulkę, którą ozdobił wedle plastycznej wyobraźni i manualnych umiejętności. Mali Indianie otrzymali od swoich Starszych Braci kolorowe piórka, które z dumą wpięli w swoje opaski. Czy to już pióropusze?! Powstała też unikatowa, oryginalna i nietuzinkowa indiańska biżuteria.
Po południu udaliśmy się nad Wielką Rzekę i tam wspólnymi siłami budowaliśmy tratwy, by móc w razie potrzeby przeprawić się na jej drugą stronę. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. To prawie cuda techniki! Jesteśmy kreatywni i sprawni.
W ramach chwili wytchnienia urządziliśmy pokaz indiańskiej mody. Każdy na swój sposób zaprezentował swój strój. Niezwykłe oratorskie przemowy, zachwalanie godne najsprawniejszych specy od reklamy oraz wdzięczne ruchy wprawiły nas w zachwyt nad otaczającym nas pięknem rzeczy, których jesteśmy wytwórcami.
My być tam, my być tu,
Wielki nasz Manitou,
Tu Niedźwiedzia Łapa naszym wodzem być.
My go kochać i szanować
i lubimy z nim śmieszkować
i dlatego on indiańskim wodzem być.
Ze względu na ładną pogodę wybraliśmy się w środę na zwiedzanie górzystej okolicy. By chronić nasze mądre głowy, okryliśmy je niebieskimi chustami ozdobionymi wzorem, odstraszającym wszelkie niebezpieczeństwa.
W trakcie długiej wędrówki towarzyszył nam rytmiczny dźwięk bębna, dzięki któremu utrzymywaliśmy równy krok. Na postojach sporządzaliśmy mapy, by móc spokojnie wrócić do obozowiska. Droga była długa, stroma i kręta, ale próbę wytrzymałości i wytrwałości wszyscy zaliczyli na medal, czyli kolejne pióro do pióropusza.
Po dotarciu do Ślimaka, napawaliśmy nasze oczy cudownymi widokami, by potem zaspokoić wilczy głód. Kiełbaski były wyśmienite! Szerokim echem po okolicznych górach odbiły się nasze mlaskania: mniam, mniam, mniam! Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w dalszą drogę.
Gdy doszliśmy na Groniki, przeżyliśmy chwile grozy. Otoczyły nas Blade Twarze! Rwąca Rzeka, Biała Wilczyca i Wilczy Kieł nie stracili zimnej krwi. W trakcie spokojnej rozmowy nasi przeciwnicy ostrzegli nas o planowanym napadzie na Indiańską Wioskę. Wtedy też Starszyzna podjęła decyzję o przygotowaniach do obrony naszych włości. Po raz pierwszy pomalowaliśmy nasze twarze barwami wojennymi. Jesteśmy gotowi, by stanąć twarzą w twarz z … Bladymi Twarzami.
Na koniec spenetrowaliśmy okoliczne zarośla i z zebranych leśnych skarbów wykonaliśmy godła klanów, czyli Totemy. Teraz już w pełni byliśmy połączeni więzami pokrewieństwa, a powstałe symbole w niezwykły, magiczny sposób połączyły nas ze sobą i naszymi mitycznymi, zwierzęcymi przodkami (wilki, rysie, sarenki i lisy).
Dwie Indianki są tu z nami
i podobno są siostrami:
Rwąca Rzeka i Wilczyca zowią się.
Lubią śpiewać i tańcować
na prerii ciężko pracować
i pomocną dłonią dla każdego są.
Czwartek zaczęliśmy od intensywnych przygotowań do walki z Nieprzyjacielem, czyli ... Bladymi Twarzami.
Mali Indianie własnoręcznie uszyli sobie sakiewki na swoje indywidualne apteczki i talizmany, które mają chronić ich przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Potem Siedzący Byk wprowadził wszystkich w tajniki udzielania pierwszej pomocy. Wielką frajdę sprawiły ćwiczenia mające na celu naukę bandażowania, opatrywania różnego rodzaju ran.
Po obiedzie udaliśmy się na Vegę i tam Mali Indianie ćwiczyli celność. Rzucali szyszkami do celu. Każdy też zbierał drewniane patyki, z których potem wykonywaliśmy indiańską broń: tomahawki, łuki i strzały oraz kołczany. Każdy mógł wykazać się swoimi manualnymi zdolnościami. Pod koniec dnia pod fachowym okiem Siedzącego Byka i Niedźwiedziej Łapy wprawialiśmy się sztukach walki tomahawkiem, dzidą oraz strzelania z łuku i rzucania szyszkami do celu.
Mamy wśród nas wojownika,
tańczy kiedy gra muzyka.
On nas bronić, a my za to wielbić go.
On być bardzo dobry w boju.
Nie widać tego po stroju.
I wołamy tu na niego Wilczy Kle (kle, kle, kle).
Przed nami bitwa! Waleczne nastroje znalazły odbicie na naszych twarzach. Wojenne barwy dodały nam odwagi. Żeby pokonać wroga, musimy wytrwale ćwiczyć. Trening czyni mistrza! Dzidowie, Tomahawkowie, Łucznicy, Rzucający i Lekarze długo i wytrwale doskonalili nabyte wcześniej umiejętności: rzucania szyszkami i celnego trafiania z łuku do celu, sprawnego operowanie tomahawkiem i walką na dzidy oraz skutecznego opatrywania odniesionych ran.
Uwaga: start! Spróbuj jeszcze raz! Prawie dobrze, ale musisz jeszcze poćwiczyć, by było doskonale! Celuj uważnie! Zrób to dokładnie tak, jak ja! Wykrok i uderzenie! Chroń swoje odkryte ciało. Skup się! Cierpliwie powtarzali młodym adeptom sztuk różnych walk niestrudzeni instruktorzy. Przed obiadem wszyscy wzięliśmy udział w Turnieju – Niech zwycięży najlepszy!
Zmęczeni i spragnieni usiedliśmy do posiłku. Było smacznie i zdrowo – bo borówkowo!
Obiad uśpił naszą czujność i dlatego w pewnym momencie usłyszeliśmy krzyk Rwącej Rzeki, która oznajmiła nam, że Blade Twarze wzięły do niewoli nasze dziewczyny. Ruszamy w bój!
Na nic nie zdali się emisariusze! Musimy uratować Małe Indianki. W zwartym, bojowym szyku ruszyliśmy na Blade Twarze: najpierw dzidy, potem tomahawki, za nimi rzucający i na końcu medycy. Walka była krótka, lecz skuteczna. Uratowaliśmy dziewczyny!
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do obozowiska. Po podsumowaniu zysków i strat nadszedł czas na refleksję. Jeszcze nie jesteśmy całkiem dobrzy. Udaliśmy się do zagajnika Tam Siedzący Byk przypomniał zasady formowania szyku, a Eiła mówiła o zasadach gry fair play. Potem doskonaliliśmy się w sztuce maskowania i urządzania zasadzek. Jutro znów spróbujemy swoich umiejętności.
Gdy Siedzący Byk przemawia,
To nikt wtedy nie rozmawia.
Trzeba słuchać, gdy mądrości mówi swe.
Eiła zbiera zioła w lesie,
Zawsze dużo ich przyniesie.
Gdy potrzeba to uleczy wiedzą swą.

Przed nami dwudniowy biwak. Czy wszyscy dadzą radę zmierzyć się z ciemnością nocy poza własnym domem?
Na to pytanie znajdą odpowiedź tylko Ci, którzy się odważą.

Eiła

=>ZDJĘCIA<=
SYNAPSY – konkurs rozstrzygnięty!!!

Konkurs lokalnych projektów edukacji kulturowej dzieci i młodzieży 2017 rozstrzygnięty!!! Wśród wygranych nasz projekt „Spacery po śladach…”!!!
7 czerwca Komisja Konkursowa wybrała do realizacji 9 projektów. Maksymalnie można było uzyskać 72 punkty. Nasz projekt został oceniony najwyżej, zdobywając 67 pkt.
http://synapsy.malopolska.pl/wp-content/uploads/2017/06/LISTA-PROJEKT%C3%93W-PRZEZNACZONYCH-na-stron%C4%99.pdf
Przygodę z projektem „Spacery po śladach…” rozpoczęliśmy 10 lipca spotkaniem organizacyjno-integracyjnym. Odbyło się ono w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, filia w Gołkowicach Górnych. Sam projekt jest częścią programu wspierania edukacji kulturowej w Małopolsce – SYNAPSY. Program SYNAPSY jest realizowany przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.
Nasz projekt twórczo angażuje dwudziestu uczniów z Gimnazjum w Barcicach i w Gołkowicach. W ramach działań będziemy brać udział w warsztatach filmowych i fotograficznych, zwiedzimy pięć klimatycznych miasteczek Sądecczyzny. Efekty swoich poszukiwań przedstawimy już w październiku, bowiem całość zakończy się wystawą multimedialną w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.
Partnerami projektu są:
• POWIATOWA I MIEJSKO–GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA,
FILIA W GOŁKOWICACH,
• Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach,
• Zespół Szkół : Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Gołkowicach Górnych.
Ruszamy po śladach!!! 13 lipca tajemnice zamku w Rytrze i spacer do źródeł – Piwniczna!!!
O naszych działaniach będziemy Was informować na bieżąco!!!

Koordynator projektu: Dorota Gurba
Animatorzy : Karolina Biel, Dorota Gurba
Karty rowerowe
Karty rowerowe są do odbioru w sekretariacie szkoły.
Szkolny zestaw podręczników 2017/2018
Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018

Uaktualnienie:

Klasa 0 - Religia - „Jezus moim przyjacielem” Wyd. Gaudium, autor: ks. Marian Zając

Klasa 0 - Oddział przedszkolny - „Kolorowy start z plusem” (6-latki) Wyd. MAC (kolor niebieski)

Klasa 0 - Oddział przedszkolny - Angielski dla zerówek ( karty pracy) Autor: Angela Padron, Patricia Acosta Wydawnictwo: Macmillan Educati

Pozostałe podręczniki w SP i Gimnazjum zostaną zakupione przez Szkołę i wypożyczone uczniom.
Stypendia
Stypendia naukowe i sportowe są do odbioru w sekretariacie szkoły. Prosimy o odbiór stypendiów do końca lipca.
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 VI Obyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.






Oto najlepsi uczniowie Naszej Szkoły Podstawowej:






Oto najlepsi uczniowie Naszego Gimnazjum:


Dodatkowe działania uczniów klasy II D w roku szkolnym 2016/2017 (udział w konkursach, uroczystościach, akcjach

1.Udział w VIII edycji międzyszkolnego konkursu '' Jak rozwiązywać spory bez przemocy ?''- w kategorii: Konkurs plastyczny kl. 1-3 SP w Katolickiej Szkole Podstawowej w Nowym Sączu.

Udział wzięli: Martyna Lis, Paweł Tokarczyk

2. Konkurs organizowany przez świetlicę szkolną- stroki świąteczne bożonarodzeniowe.

Udział wzięli: Tomasz Koszkul, Krystian Jurkowski, Justyna Tokarczyk

3. Konkurs szkolny '' Najładniejsza kartka świąteczna''.

Udział wzięli: Wiktoria Grabek, Tomasz Koszkul, Martyna Lis, Klaudia Śmierciak, Justyna Tokarczyk.

I miejsce: Wiktoria Grabek
II miejsce: Tomasz Koszkul
III miejsce: Klaudia Śmierciak

4.Szkolny konkurs " Hej kolęda, kolęda...''.

Udział wzięli: Monika Kurzeja i Igor Wandas, Konrad Krzywdziński i Patryk Plata.

III miejsce: Konrad Krzywdziński i Patryk Plata

5. Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie zatańczyli taniec o nazwie menuet. To francuski ludowy taniec, który stał się z czasem tańcem dworskim. Tańczony był parami i składał się z kilku figur. Największą popularność zdobył na dworze Ludwika XIV.



6. Szkolny konkurs organizowany przez świetlicę szkolną '' Jajko wielkanocne''

Udział wzięli: Konrad Krzywdziński, Martyna Lis, Klaudia Śmierciak, Nicolla Wawrzyniak

III miejsce: Konrad Krzywdziński



7.Światowy Dzień Zdrowia w ZS w Barcicach.

Udział w konkursie plastycznym '' Żyj zdrowo i kolorowo'' wzięła Martyna Lis oraz w konkursie piosenki o tematyce prozdrowotnej udział wzięły: Karina Kapuła i Monika Kurzeja, Wiktoria Grabek i Martyna Lis

III miejsce w konkursie plastycznym Martyna Lis
III miejsce w konkursie piosenki Wiktoria Grabek i Martyna Lis



8. Gminny Konkurs Plastyczny ''Żyj zdrowo i kolorowo'' organizowany w ramach projektu '' Tylko zdrowie''

II miejsce Martyna Lis


9. XI Powiatowy Konkurs Plastyczny pn:'' Cztery pory roku-jesień'' pod patronatem Starosty Nowosądeckiego M. Pławiaka - Stary Sącz.

Udział wzięli: Bartłomiej Citak, Wiktoria Grabek, Jarosław Halibart, Szymon Kosmydel, Konrad Krzywdziński, Martyna Lis, Igor Wandas.

Na 655 prac wyróżnienie dla Konrada Krzywdzińskiego

10. Szkolny konkurs czytelniczy organizowany przez bibliotekę szkolną- założenie zeszytu przeczytanych książek.

Udział wzięli: Karina Kapuła, Krystian Jurkowski, Szymon Kosmydel, Konrad Krzywdziński, Monika Kurzeja, Krystian Latasiewicz, Martyna Lis, Klaudia Śmierciak, Paweł Tokarczyk.

III miejsce: Martyna Lis


11. Konkurs pisarski pod hasłem '' Pisać każdy może'' organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Barcicach.

Udział wzięli: Bartłomiej Citak, Szymon Kosmydel, Konrad Krzywdziński, Monika Kurzeja, Martyna Lis, Nicolla Wawrzyniak

I miejsce: Martyna Lis
II miejsce: Bartłomiej Citak
III miejsce: Konrad Krzywdziński


12. Wyniki konkursu " Kangur''

Udział wzięli: Szymon Kosmydel, Konrad Krzywdziński, Martyna Lis, Klaudia Śmierciak, Jakub Maślanka

Wyróżnienie dla Konrada Krzywdzińskiego

13. Wyniki konkursu "Zuch''

Udział wzięli: Szymon Kosmydel, Konrad Krzywdziński, Martyna Lis, Klaudia Śmierciak, Jakub Maślanka, Igor Wandas

Na 4282 uczestników;
Dyplom laureata dla Konrada Krzywdzińskiego '' 8 miejsce''


14.Udział w akcji '' Wyślij pączka dla Afryki''.

15. Udział w akcji- zbiórka nakrętek.

16. Udział w akcji'' Serce dla serca''- zbiórka żywności dla ubogich.

17. Akcja zorganizowana dla starszej chorej koleżanki - '' Lauro to dla Ciebie''

Uczniowie przy pomocy wychowawcy wydawali comiesięczną gazetę klasową- '' Gazeta Przyjazna''.
Każdy kolejny numer był kserowany razy 21 i sprzedawany. Pozyskane pieniądze w kwocie 450 zł zostały przekazane Laurze.


18. Udział w akcji charytatywnej '' Akcja Lwów 2017''


19.Udział w akcji prowadzonej przez członków Samorządu Uczniowskiego- '' Akcja- segregacja''


20.Dzień Dziecka-każde dziecko robi doświadczenie- prowadzenie oraz nadzór przy wykonywaniu doświadczeń przez uczniów Gimnazjum


21. Udział w festynie z okazji Dnia Dziecka- prezentacja tańca menuet w rytm muzyki i śpiewu.
Film

22. Szkolny konkurs na najciekawszą gazetkę na temat czytelnictwa zorganizowany przez grupę projektową z klasy 2 Gimnazjum.

Udział wzięli: Bartłomiej Citak, Wiktoria Grabek, Konrad Krzywdziński, Martyna Lis

I miejsce dla całej grupy.


23.Udział w Turnieju tańca w Kezmarok na Słowacji.

Martyna Lis i Szymon Kosmydel uczęszczają do Szkoły tańca '' Wir dance''-w Nowym Sącz.Obecnie posiadają klasę taneczną '' F''- tańczą trzeci rok.

Rywalizowali ze szkołami z miejscowości Poprad, Presov, Koszyce i Bratysława.
Z Polski udział wzięły cztery pary taneczne.

I miejsce: Martyna Lis (taniec indywidualny)
III miejsce: Martyna Lis i Szymon Kosmydel (taniec w parze)


Wycieczka do Osady

Dnia 22 czerwca klasa II D brała udział w wycieczce do Osady w Barcicach zorganizowanej z inicjatywy rodziców z TRÓJKI KLASOWEJ, przez których to również część jej kosztów została sponsorowana. Na dzieci czekało wiele atrakcji: przejażdżka quadem, strzały do celu- Paintball, jazda konna z oprowadzeniem, skoki na trampolinie, gra w piłkę nożną oraz różne zabawy.

/LG/

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:





Szkolne strony