• realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

• zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

Droga krzyżowa na Wierchy

26.03.2010 r harcerze obu naszych drużyn wzięli udział w drodze krzyżowej na Wierchy
/M.Tomasiak/

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Starego Sącza

12 marca 2010 rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Starego Sącza. Był to ostatni etap rozpoczętego w dniu 26 styczniu VI Memoriału Jana Gryźlaka.
Otwarcia zawodów dokonali dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach mgr Grzegorz Garwol oraz obecni na rozgrywkach synowie i córka pana Jana Gryźlaka.
Drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Starego Sącz oraz o Puchar dla najlepszego zawodnika, ufundowany przez rodzinę państwa Gryźlaków.
W rozgrywkach brało udział 6 zespołów.
Zwycięstwo wywalczyła drużyna ADS ze Starego Sącza.
Drugie miejsce zdobyła drużyna Tygrysy z Przysietnicy, a trzecienauczyciele z Barcic. Kolejne miejsca zajęły drużyny: z Podegrodzia, Brzeznej, Orkan ze Starego Sącza.
Komisja sędziowska, w składzie: L. Ziębowicz, Z. Wojnarowski, M. Jarzębiński, za najlepszego zawodnika turnieju uznała pana W. Stąporka.
Burmistrz Marian Cycoń, który sprawował honorowy patronat nad VI Memoriałem Jana Gryźlaka, jeszcze raz przypomniał postać pana Jana. Następnie podsumował rozgrywki. Wręczył zawodnikom okolicznościowe medale. Zwycięską drużynę uhonorował ufundowanym przez siebie pucharem oraz w imieniu rodziny Gryźlaków wręczył puchar najlepszemu zawodnikowi turnieju.

Organizatorzy VI Memoriału Jana Gryźlaka składają podziękowania Burmistrzowi Starego Sącza M. Cyconiowi za sprawowanie honorowego patronatu i ufundowanie pucharu; Radzie Rodziców, działającej przy ZS w Barcicach, za finansowe wsparcie.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy na ręce pani E. Łomnickiej za wsparcie i poświęcony wolny czas.

Do zobaczenia za rok. Serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 II był Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej bibliotece zorganizowana została wystawka tematyczna oraz odbył się konkurs, w którym uczestnik napisał pracę na jeden z trzech podanych tematów. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Najlepsze prace nagrodzone. Laureatkami zostały: Dominika Jamrozowicz ucz. kl. VI b i Katarzyna Gorczowska ucz. kl. III a gimn.

W marcu w bibliotece można obejrzeć wystawkę jubileuszowych utworów literackich: J. Kochanowskiego, A. Mickiewicza, J. Słowackiego, S. Żeromskiego, H. Sienkiewicza , A. Fiedlera, B. Prusa, W. Bełzy, L. Carolla, C.S. Lewisa, L.F. Bauma, F. Kafki, J. Conrada, W. Szekspira, H.Ch. Andersena, H. Loftinga, G. Orwella.
Ponadto trwa konkurs na najciekawsze hasło reklamujące bibliotekę i czytanie. Konkurs przeznaczony jest dla całego zespołu szkół. Wszystkich prosimy o wzięcie udziału. Propozycje przyjmujemy do końca marca.

Bibliotekarze
Zawody Strzeleckie z okazji 65 rocznicy wyzwolenia Królewskiego Miasta Nowego Sącza

16 I 2010 r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w zajęciach strzeleckich "Ja też mogę" wzięli udział w zawodach strzeleckich na strzelnicy LOK N.Sącz z okazji 65 rocznicy wyzwolenia Królewskiego Miasta Nowego Sącza. Z zawodów wróciliśmy z tarczą, o czym świadczą zdjęcia.

VI Memoriał Jana Gryźlaka
06. 03. 2010r. rozegrany został młodzieżowy turniej piłki siatkowej w ramach VI Memoriału Jana Gryźlaka.
W zawodach uczestniczyło 10 drużyn z powiatu nowosądeckiego.
Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna w składzie: M. Bogacka, A. Sopata, B. Tokarczyk, P. Tokarczyk, P. Olszak, H. Ząber.
Drugie miejsce zajęła drużyna z Rytra w składzie: M. Machałowska, K. Tomasiak, O. Burzej, A. Duda, P. Tokarczyk, P. Ogorzały, D. Prusak. Trzecie miejsce reprezentacja naszych gimnazjalistów w składzie: A. Piszczek, D. Piszczek, P. Filipowicz, K. Puch, P. Leśniara, K. Stojda, M. Citak.
W drugiej kategorii zwyciężyła drużyna „Krzoki” Stary Sącz w składzie: A. Urlik, A. Postrożny, J. Rogórz, K. Tokarz, M. Piekarz, M. Sroka,
Drugie miejsce zajęła drużyna „Bycza Moc” w składzie: P Marduła, K. Marduła, A. Leśniak, M. Fabiś, B. Gościński, A. Grucela
Trzecie miejsce drużyna „Wiki” Barcice w składzie: W. Szteniowicz, K. Kutak, S. Obrzud, M. Suchodolski, P. Sobol, Ł. Molanda, Z. Citak.
Kolejne miejsca zajęły IV- Partyzanci, V – Vasco, VI – Orły, VII Palestyna. Należy dodać, że turniej stał na wysokim poziomie o zwycięstwie decydowały „ małe punkty”. Wszystkie drużyny zagrały bardzo ambitnie stosując zasadę fair – play. Wyniki przedstawiają się następująco:

6 Marca o godzinie 15:00 - Szkoły Ponadgimnazjalne

Zgłoszenia proszę przesyłać do 4 marca 2010 r.

Uwaga!
Turniej Piłki siatkowej dziewcząt klas II w ramach XV Sądeckiej Szkolnej Ligi Piłki Siatkowej

23 lutego (wtorek) 2010r rozegrano drugi turniej piłki siatkowej dziewcząt klas II w ramach XV Sądeckiej Szkolnej Ligi Piłki Siatkowej.