Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Ślubowanie klas pierwszych


Dnia 20 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych.
Pierwszoklasiści na ten ważny dzień przygotowali część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzonymi gośćmi. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki udowadniając, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły ogromnym ołówkiem dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Uczniowie klasy Ia, Ib i Ic zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Miłe słowa do pierwszaków skierowali uczniowie klasy drugiej, wręczając swoim młodszym koleżankom i kolegom upominki. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce.


Urodziny Książkowego Misia.


W ramach Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" 12 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
Do szkoły dzieci przyszyły przebrane za bohaterów bajkowych i przyniosły ulubionego pluszaka. Sale lekcyjne i korytarz udekorowaliśmy balonami i serpentynami.

Zaproszeni goście czytali dzieciom wybrane fragmenty książki "Kubuś Puchatek". Wspólnie śpiewaliśmy przygotowane wcześniej piosenki, uczyliśmy się rymowanki w języku angielskim i degustowaliśmy miód.

Odbyły się konkursy plastyczno-literackie, turniej tańca z niebieskim balonikiem. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy oraz odgadywały powiedzonka i rekwizyty charakterystyczne dla danej postaci.

Uczniowie:
- klas I wykonali laurkę dla Kubusia i ulepili z plasteliny figurki bohaterów bajki,
- klas II wykonali makietę Stumilowego Lasu i ilustrację do wybranej przygody,
- klas III napisali list do Kubusia Puchatka i Jego przyjaciół (pisali o swoich marzeniach i złożyli życzenia Kubusiowi).

Był to dzień pełen niespodzianek.

Dziękujemy uczniom klas I-III i ich wychowawcom za wspaniałą zabawę.

Do zobaczenia za rok!

Marzena Dziedzina i Anna Leśniara


"Synapsy – Spacery po śladach" wycieczka do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie



13 października 2017 r. uczniowie z Gołkowic i Barcic, którzy biorą udział w projekcie "Synapsy – Spacery po śladach" pojechali do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Tam wzięliśmy udział w warsztatach z grafiki artystycznej przeprowadzonej przez Jana Bosaka. Gimnazjaliści mieli okazję działać w profesjonalnej pracowni graficznej i wykonywali odbitki swoich prac na prasie drukarskiej. Inspiracją do powstania tych wielokolorowych dzieł były legendy i postacie związane z miejscami, które odwiedzaliśmy podczas wycieczek. Bawiliśmy się świetnie!!!!! :)
Gotowe prace oraz najciekawsze fotografie zrobione w czasie trwania wszystkich wyjazdów można będzie oglądać podczas wernisażu zorganizowanego na zakończenie projektu.
Karolina i Dorota


"Synapsy" wycieczka po Starym Sączu



6 października 2017 r. grupa uczniów uczestniczących w projekcie "Synapsy - Spacery po śladach" pojechała do Starego Sącza. W trakcie wycieczki gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli – Dom na Dołkach. Zapoznali się z historią Starego Sącza, obejrzeli eksponaty zgromadzone w muzeum, a także dowiedzieli się kim była Ada Sari – słynna operowa śpiewaczka związana ze Starym Sączem. Po zwiedzaniu nadszedł czas na małą przerwę i poczęstunek. A następnie wszyscy udali się na górę Parkową w Starym Sączu gdzie mieli okazję podziwiać panoramę miasta oraz wykonać kolejne zdjęcia i filmy w ramach projektu. Grupa wędrowała też pośród zabytkowych, starosądeckich uliczek w poszukiwaniu interesujących wieczornych kadrów. Efekty pracy naszej młodzieży zobaczą państwo niebawem na wystawie podsumowującej działania.

Karolina i Dorota

"Dzień Nauczyciela"

13 X w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody "Dnia Nauczyciela"

Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej chłopców Szkół Podstawowych z Oddziałami Gimnazjalnymi
5 października 2017r. w nasza szkoła była organizatorem Gminnych Rozgrywek Halowej Piłki Nożnej chłopców Szkół Podstawowych z Oddziałami Gimnazjalnymi. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące Szkoły: SP Przysietnica, SP Stary Sącz. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Każda drużyna walczyła bardzo ambitnie, wykazując się dużymi umiejętnościami.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Barcice
II miejsce Stary Sącz
III miejsce Przysietnica.
Dzień później tj. 6 października swoimi umiejętnościami wykazywały się drużyny dziewcząt.
Zawodniczki dawały z siebie wszystko, prezentowały wysoką kulturę gry. Emocje sięgały zenitu nasze dziewczyny w decydującym meczu po niewykorzystanych sytuacjach w ostatniej sekundzie zdobyły zwycięską bramkę. Z roku na rok obserwujemy coraz to wyższy poziom umiejętności technicznych dziewcząt co świadczy o popularności tej dyscypliny sportu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Barcice
II miejsce Stary Sącz
III miejsce Przysietnica.
Nasi uczniowie będą reprezentować Gminę Stary Sącz w rozgrywkach międzygminnych w Rytrze.
Życzymy im szczęścia i sukcesu w dalszych etapach .
W Szkole Podstawowej w Gołkowicach straszy!


To nie żart. W czwartek 21 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych widziano grupę duchów przemierzających korytarze. Zjawy pojawiały się i znikały późnym popołudniem, gdy wszyscy uczniowie skończyli już swoje lekcje.
Na szczęście wszystko było pod kontrolą. Owe zjawy to część warsztatów filmowych, do przeprowadzenia których został poproszony Andrzej Naściszewski w ramach projektu; „Spacery po śladach – SYNAPSY 2017”. Projekt prowadzony jest przez Dorotę Gurbę (koordynatorkę i animatorkę projektu) i Karolinę Biel (animatorkę projektu). Udział w nim biorą uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści z Gołkowic i Barcic. Do tej pory uczestnicy projektu brali udział w warsztatach integracyjnych i fotograficznych, a także w wycieczkach do Krynicy, Szczawnicy, Rytra i Piwnicznej. Przed nami jeszcze wyjazd do Muszyny oraz Starego Sącza.
Młodzież biorąca udział w wycieczkach do „pereł Sądecczyzny” tym razem została zaproszona na warsztaty filmowe, które przeprowadzono 14 i 21 września 2017 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Gołkowicach. W trakcie tych spotkań uczniowie poznali sposoby przygotowywania filmów poklatkowych oraz ciągłych, a także zapoznali się ze sposobem montażu zebranego materiału. Na ostatnich warsztatach ułożyli scenariusz filmu krótkometrażowego, który następnie zrealizowali pod czujnym okiem Andrzeja Naściszewskiego. Uczniowie przyjęli role duchów nawiedzających Szkołę w Gołkowicach tuż po zakończeniu wszystkich zajęć lekcyjnych. O tym co może się stać, gdy zabłądzi się w takiej nawiedzonej szkole można będzie się przekonać oglądając film przygotowany przez gimnazjalistów. Już dziś zapraszamy na wernisaż fotografii powstałych w ramach projektu „Spacery po śladach”, podczas którego można będzie obejrzeć wszystkie krótkometrażowe filmy przygotowane i montowane przez naszych młodych artystów w ramach całego projektu. Wernisaż odbędzie się na początku listopada w budynku filii Biblioteki Publicznej w Gołkowicach Górnych. Szczegółowe informacje znajdą państwo na plakatach w późniejszym terminie.
Zachęcamy do śledzenia naszego projektu w Internecie na stronach partnerskich:

Facebook: Kreatywny Kącik w Bibliotece
Facebook: Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach
http://biblioteka.stary.sacz.pl/
http://bibgol.cba.pl/
http://www.gim-golkowice.iap.pl/pl

Film
Karolina Biel i Dorota Gurba

Rekrutacja uczniów i uczennic do projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery”. - korekta
IV Bieg Pamięci Śladami Patronów

29 IX społeczność szkolna wzięła udział w IV Biegu Pamięci Śladami Patronów "Pamiętamy".
/M. T./
Punkt Informacji i Kariery (SPInKa)

W naszej szkole działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa), w ramach którego prowadzone są zajęcia z doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów 2 i 3 klas gimnazjum.
Uczniowie uczestniczą w zajęciach warsztatowych oraz indywidualnych konsultacjach.
Planowane są również inne działania w ramach projektu: Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
Wypełnione dokumenty dotyczące rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno – zawodowego znajdują się w Szkolnym Punkcie Informacji. Uczniowie zakwalifikowani do projektu w ramach SPInKa zapoznali się z Regulaminem rekrutacji oraz składali dokumentację.


REGULAMIN Projektu "SPInKa"

Załączniki "SPInKa"




W. Kochanowicz

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:





Szkolne strony