Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

"Barcice w gwarze"


14 maja 2014 roku odbył się konkurs „Barcice w gwarze” zorganizowany dla uczniów klas I-III. Uczniowie mówili o Barcicach posługując się gwarą, której nauczyli ich rodzinni seniorzy. Sędziowie w składzie pani dyrektor Wanda Kochanowicz oraz emerytowane nauczycielki: p Jadwiga Citak, p Barbara Dutka, p Maria Dziedzina oceniały wypowiedzi uczniów. Sędziowie przyznali I miejsce Damianowi Niejadlikowi, II miejsce Karolowi Gałysie, a III miejsce Julii Żałek, którzy oprócz pięknej gwary zaprezentowali tradycyjne stroje z naszego regionu. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. Byli to: Marlena Baran, Aneta Choróbska, Dominik Grucela, Kamil Obrzud, Paweł Ogorzały, Dawid Latasiewicz, Adam Olszowski, Adrian Lelito, Damian Majoch i Jakub Sopata. Każdy uczeń dostał dyplom oraz regionalny upominek (ciupagi i torebki)
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Barbara Janczak.


Spotkanie z rzeźbiarzem panem Henrykiem Stafińskim


16 kwietnia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole miejscowego rzeźbiarza pana Henryka Stafińskiego. To wysokiej klasy artysta, jego rzeźby zdobią Barcicki krajobraz. Są to m.in. św Jan Paweł II, Matka Boża czy św. Florian. Artysta wyrzeźbił m. in. 20 stacji Drogi Różańcowej, które znajdują się w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie koło Dębicy. Na jego posesji można też podziwiać wrota własnoręcznie rzeźbione. Uczniom naszej szkoły artysta przedstawił rzeźby i płaskorzeźby, opowiadał o swoich pracach i pokazywał je na tablicy multimedialnej. Dzieci wzbogaciły swoje słownictwo o nazewnictwo związane z zawodem rzeźbiarza.
Spotkanie zorganizowała Barbara Janczak.



II Szkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej



Z okazji kolejnej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej 21 V 2014 r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Festiwal Piosenki Międzynarodowej, w który zaangażowali się uczniowie kl I-III oraz IV-VI SP oraz nauczyciele.
Festiwal rozpoczął występ chóru szkolnego (opiekun - p. M. Kanik), który zaśpiewał hymn Unii Europejskiej "Odę do radości".
Następnie prezentowali się uczniowie klas I-VI SP, którzy przedstawili utwory znanych wykonawców w różnych językach.
Uczennice klas II gimnazjum przygotowały quiz dla publiczności na temat Unii Europejskiej. Wyróżnieni wykonawcy otrzymali nagrody i dyplomy.


KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW
Uczniowie klasy III A SP w Barcicach pod opieką p. Anny Leśniary uczestniczą w projekcie edukacyjno-przyrodniczym "KLUB CZTERECH ŻYWIOŁÓW" realizowanym przez Wydawnictwo Nowa Era i PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Przystąpiliśmy do Konkursu ,bo chcemy pojechać na wycieczkę. BARDZO PROSIMY O GŁOSY.
http://www.klubczterechzywiolow.pl klub,konkurs,zgloszenia,one,372.html
Głosować można codziennie do końca maja. (Po oddaniu głosu należy go potwierdzić klikając w link aktywujący nadesłany w wiadomości e-mail.)

Głównym celem projektu „Klub Czterech Żywiołów” jest rozwijanie i pogłębianie ciekawości świata, chęci dociekania, badania i eksperymentowania. Realizacja zadań odbywa się podczas codziennych zajęć lekcyjnych, w ramach kółka ogólnorozwojowego Diament oraz samodzielnie w domu pod opieką Rodziców.Każdy Klubowicz posiada legitymację Strażnika Żywiołów, w której gromadzi punkty i odznaki-sprawności.
/A. Leśniara/
Wielka wojna, codzienne życie
Nagrodzone projekty XI Konkursu plastyczno-edukacyjnego "Skarby Małopolski"

Temat: "Wielka wojna, codzienne życie"




To opowieść o żołnierzach walczących na różnych frontach, których los najpierw związał wspólnymi drogami a potem rozsiał po całej Europie. Mieszkali blisko siebie, znali się, być może łączyła ich przyjaźń. Obudzone nadzieje na odzyskanie niepodległości spowodowały zgłaszanie się patriotycznej młodzieży starosądeckiej do tworzonych formacji polskich. Józef Piłsudski wezwał ochotników do Krakowa. Dwudziestu ochotników zasiliło szeregi Legionów w tym nasi bohaterowie. Niewielu wróciło. Po niektórych zostały tylko pamiątki, niektórzy wymazali te chwile z pamięci. Dziś po 100 latach pragniemy odszukać ich drogi, opowiedzieć ich historie.


Za historię, którą opowiedzieli nasi uczniowie otrzymali

III nagrodę w Małopolsce


Temat ich nagrodzonego projektu edukacyjnego to:"Kuferek pamięci – historie w kuferku schowane"

Za umiejętne wyjście od lokalnego przedmiotu w stronę historii powszechnej, odnalezienie i opracowanie obiektu – detalu rzeczywistości, empatyczne podejście do bohaterów wojennej codzienności.

Opiekunowie: Małgorzata Biel-Malinowska, Dorota Gurba



W projekcie brali udział uczniowie klas II gimnazjum:

Krzysztof Kulpa, Tomasz Cabala, Dawid Bołoz, Kamila Bochniarz, Justyna Koral, Kinga Ruchała, Bartłomiej Tudaj, Dawid Nakielski, Adam Krężel, Karol Sobol, Łukasz Gawlak, Marek Pierzga.



Gratulujemy! To wielki sukces.

W. K.
"GŁOS MA MŁODZIEŻ"
Uczniowie naszego gimnazjum również w tym roku okazali się być najlepsi w międzyszkolnym projekcie "Głos ma młodzież". (Przypominamy, że w roku ubiegłym dwa pierwsze miejsca wywalczyły Aleksandra Gądek i Sandra Tokarczyk). Tegorocznymi zwycięzcami zostali: Lidia Jasińska, Magdalena Leśniara i Łukasz Soboń.
Do udziału w projekcie zgłosili się przedstawiciele wszystkich gimnazjów z terenu gminy oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Warunkiem uczestnictwa było napisanie trzech prac oraz udział w debacie z przedstawicielami UMiG oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był burmistrz Jacek Lelek, a organizatorem Gimnazjum w Gołkowicach.
W tym rym roku organizatorzy zaproponowali następujące tematy:
1. Ekologiczna rewolucja – czy ustawa śmieciowa zmieniła mentalność mieszkańców gminy?
2. Efektywna pomoc potrzebującym. Praca socjalna i metody wsparcia – czy działania gminy są według ciebie zadowalające?
3. Rozwój bazy rekreacyjno-sportowej – czy inwestycje i działania gminy promujące aktywne formy spędzania wolnego czasu spełniają swoją rolę?
Nasi uczniowie napisali obszerne, badawcze prace oparte na wnikliwych badaniach ankietowych, wywiadach i analizie dostępnych dokumentów.
Równie ciekawe i rzetelne były ich prezentacje przygotowane na debatę. Ta miała miejsce 7 maja w starosądeckich Sokole. W Tym roku przy stole eksperckim zasiedli: burmistrz Jacek Lelek, przewodniczący Rady Miejskiej Ewa Zielińska i Marian Lis, kier. Ośrodka Pomocy Społecznej Janina Nalepa, Elżbieta Migacz, Edyta Janik - Swałtek i Daniel Śmierciak z Referatu Spraw Obywatelskich, Administracyjno-Gospodarczych i Ochrony Środowiska UM w Starym Sączu.
Po debacie burmistrz podkreślił, że wnioski i analiza młodzieży były bardzo dogłębne.
Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami będą mieli szansę spotkać się ponownie 30 maja podczas wycieczki do Krakowa. Wyjazd ten jest kolejną nagrodą, bowiem wszyscy uczestnicy po debacie otrzymali upominki, a zwycięzcy, czyli Lidka, Magda i Łukasz tablety.
Gratulujemy.

/MBM/
"Kryształy w życiu człowieka"
Serdecznie gratulujemy Paulinie Jamrozowicz uczennicy klasy IIIa naszego Gimnazjum za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie "Kryształy w życiu człowieka"organizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiegoz okazji obchodów roku 2014 Roku Krystalografii.
Pokonała aż 60 konkurentów,jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na Paulinę bo Wasze głosy też były bardzo ważne!
=>Praca Pauliny Jamrozowicz <=
/A. Czyż-Kucharczyk/
Olimpiada Młodych Lachów
Olimpiadę Młodych Lachów możecie znaleźć również na Facebooku. Są tam umieszczane zdjęcia, informacje oraz wyniki zawodów. Zachęcamy do polubienia.
https://www.facebook.com/OlimpiadaMlodychLachow
Olimpiada Młodych Lachów
ZAPROSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach oraz Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu zapraszają dzieci i młodzież z terenu Gminy Stary Sącz do udziału w II Olimpiadzie Młodych Lachów, która odbędzie się w dniach 30 -31 maja 2014r. na Starosądeckich Błoniach. Partnerem strategicznym jest Urząd Miejski w Starym Sączu. Patronat honorowy pełni Burmistrz Starego Sącza pan Jacek Lelek.


Cele olimpiady:

  • integracja młodzieży i dzieci
  • propagowanie aktywnego stylu życia
  • popularyzacja wybranych dyscyplin sportowych
  • rywalizacja sportowa w duchu fair – play
  • nawiązanie do tradycji Lachów Sądeckich oraz popularyzacja ich kultury
  • rozwijanie aktywności społecznej poprzez zaangażowanie wolontariuszy w organizację imprezy

Każda szkoła może zgłosić do udziału w OML
w konkurencjach: wyścigi rowerowe, biegi na różnych dystansach – dowolną liczbę uczniów;
w konkurencjach: zwinnościowy tor przeszkód, strzelanie, trójbój lekkoatletyczny - maksymalnie 20% liczby uczniów szkoły proporcjonalnie do każdej grupy wiekowej, np.: szkoła licząca 200 uczniów może zgłosić maksymalnie 40 zawodników do udziału w wyżej wymienionych konkurencjach;
do turnieju szachowego maksymalnie 3 zawodników do każdej grupy wiekowej

Zgłoszenia zawodników należy dokonać na kartach zgłoszeń w terminie do 26 maja 2014r. :

  • listownie - na adres: Zespół Szkół w Barcicach, 33- 342 Barcice
  • fax: 018 4466660
  • e- mail barcicegim@szkola.wp.pl
Egzaminy Gimnazjalne








23, 24 i 25 IV młodzież klas III naszego gimnazjum zmagała się z Egzaminem Gimnazjalnym.
/M.T./


<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:





Szkolne strony