Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Mistrzostwa Gminy Starego Sącza chłopców klas 7- 8 i 3 Gim
Dzisiaj tj 12 lutego w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Barcicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Starego Sącza chłopców klas 7- 8 i 3 Gim. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". W rozgrywkach rywalizowało sześć zespołów. Zawody przebiegały w zaciętej sportowej rywalizacji, zawodnicy prezentowali duże umiejętności techniczne oraz wykazali się wysoką kulturą osobistą i kulturą gry. Emocji było dużo, a o zwycięstwie zadecydowały małe punkty.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa NR 2 w Starym Sączu
II miejsce Szkoła Podstawowa w Przysietnicy
III miejsce Szkoła Podstawowa w Barcicach
IV Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
V miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu
VI miejsce Szkoła Podstawowa w Gołkowicach
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
/D. Młyńska-Postrożny/
Gminne rozgrywki PS
11 lutego reprezentacja dziewcząt z klas 7-8 i 3 Gim wzięła udział w Gminnych Rozgrywkach Piłki Siatkowej. Zawody rozegrano w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starym Sączu. W turnieju wzięło udział pięć szkół z naszej gminy. Po emocjonujących rozgrywkach nasze dziewczynę zajęły 2 miejsce.
Gratulacje!
/D. Młyńska-Postrożny/
Dzień Bezpiecznego Internetu.

5 II 2019 r. to Dzień Bezpiecznego Internetu - inicjatywa Komisji Europejskiej na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Nasza szkoła w tym roku wzięła udział w jego obchodach. Klasy młodsze wzięły udział w zajęciach organizowanych w Bibliotece w Barcicach: http://biblioteka.stary.sacz.pl/pl/197/466/dzien-bezpiecznego-internetu-barcice.html. Uczniowie obejrzeli filmy z serii "Owce w sieci",zapoznali się z zagrożeniami jakie niesie Internet, poznali słowa hejt i netykieta,dowiedzieli się, jak chronić swoją prywatność i co robić w momencie zagrożenia.
Klasy 4-5 na lekcjach informatyki pracowały nad zagadnieniami dot. bezpieczeństwa dzieci w Internecie wykorzystując krótkie animacje przygotowane przy współpracy z K. Hołowczycem – znanym kierowcą rajdowym. Poruszone tematy to „Dobry żart” - cyberprzemoc i jak sobie z nią radzić będąc ofiarą przemocy rówieśniczej, „Znajomi – nieznajomi” - znajomości w Internecie oraz „Małe zdjęcie – duży problem” – ochrona danych w Internecie.
Klasy starsze – 6,7,8 SP oraz 3 Gimnazjum poznawały historię „Mimi”, która będąc dręczona przez grupę rówieśniczą za „niby” prowadzenie przez nią bloga szkalującego uczniów jej klasy ucieka z domu. Opisana historia jest oparta na faktach – powstała na podstawie zgłoszenia konkretnego incydentu cyberprzemocy. Podczas zajęć uczniowie dowiadywali się jaka jest specyfika cyberprzemocy – skąd zazwyczaj się bierze, jakie są konsekwencje cyberprzemocy dla jej sprawców i ofiar, jak świadkowie cyberprzemocy powinni na nią reagować oraz jak rozwiązywać problemy związane z cyberprzemocą.
M.Tomasiak






Kukiełkowy zawrót głowy!!!

Uczniowie klasy 7 b SP w Barcicach postanowili w nietypowy sposób uczcić czas karnawału. W ramach zajęć kształtujących kreatywność młodzież pod kierunkiem pani U. Sopaty przygotowała przedstawienie kukiełkowe pt. "Każdy miesiąc jest inny".
Według własnego pomysłu uczniów powstały: kukiełki, dekoracja i wypowiadane kwestie. Młodzi aktorzy wybrali także odpowiednią oprawę muzyczną. Adresowany do uczniów klas I-III SP w Barcicach spektakl został wystawiony w świetlicy szkolnej 06.02.2019r. Publiczność dopisała. Spotkanie z teatrem kukiełkowym okazało się miłym urozmaiceniem szkolnej rzeczywistości. U.S.

Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Bęble.

Uczniowie klas Ib, IIa i IIc zostali laureatami konkursu „Tradycja Świąt Bożego Narodzenia – oczami dzieci” i wygrali bilet do Fabryki Bombek w Bęble koło Krakowa.

Zwiedziliśmy fabrykę i poznaliśmy cały proces powstawania szklanych bombek. Każdy uczeń ozdobił bombkę według własnego pomysłu.

Dziękujemy Fundacji Rozwoju Sądecczyzny za wspaniałą nagrodę.

Wychowawczynie:

Katarzyna Tokarczyk

Anna Leśniara

Ewa Tokarska
"Najpiękniejsza Kartka Świąteczna”-- konkurs rozstrzygnięty

Celem konkursu było:
• promowanie tradycji;
• kształcenie poczucia wartości dziedzictwa kulturowego i odpowiedzialności za jego trwanie;
• kształtowanie postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności, śmiałości w podejmowaniu trudnych zadań.

01 lutego odbyło się wręczenie nagród. Komisja wyłoniła laureatów: Było to trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były wyjątkowe.

Przedstawiamy pełną listę zwycięzców:
I miejsce:
Kacper Kulig kl. Ia
Jan Gumulak kl. Ib
Magdalena Koszkul kl. Ic
Miłosz Zaryczny kl. IIa
Mateusz Barnach kl. IIb
Michał Tomasiak kl. IIc
Martyna Duda kl. IIIa

II miejsce:
Natalia Pawłowska kl. Ia
Julia Tokarczyk kl. Ib
Julia Mazurkiewicz kl. Ic
Karolina Tokarczyk kl. IIa
Marcin Hebda kl. IIb
Magdalena Tomasiak kl. IIc
Julia Porębska kl. IIIa

III miejsce:
Rafał Tokarczyk kl. Ia
Filip Kołacz kl. Ib
Paweł Kaczor kl. Ic
Piotr Tokarczyk kl. IIa
Hubert Janczak kl. IIb
Igor Kapuła kl. IIc
Zuzanna Śmierciak kl. IIIa

Każdy uczestnik otrzymał upominek.
Dziękujemy i gratulujemy dzieciom biorącym udział w konkursie ( 71 uczniów).

W tym roku zrezygnowałyśmy z wystawy prac, gdyż wszystkie zostały przesłane do mieszkańców Barcic. Nasi uczniowie bawili się w listonoszy zanosząc życzenia od Społeczności Szkolnej

Organizatorzy
Anna Leśniara i Marzena Dziedzina
REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH
1. Rekrutacja dla absolwentów SZKOŁY PODSTAWOWEJ


a) ZARZĄDZENIE NR 11/19 MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych, tj.: czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, branżowej szkoły I stopnia, klasy wstępnej, o której mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe oraz do publicznej szkoły podstawowej dla dorosłych, na semestr pierwszy klasy I publicznego czteroletniego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych i publicznej szkoły policealnej na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2019/2020.

b) Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych, tj.: czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, branżowej szkoły I stopnia i klasy wstępnej, o której mowa w art. 25 ust. 3 ustawy – Prawo oświatowe na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2019/2020.

c) Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 w województwie małopolskim, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz określenie miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach.


2. Rekrutacja dla absolwentów GIMNAZJUM


a) ZARZĄDZENIE NR 10/19 MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas I publicznych szkół dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum, tj.: dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego, dotychczasowego czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz na semestr pierwszy klasy I dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2019/2020.

b) b. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do klas I publicznych szkół dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum, tj.: dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego, dotychczasowego czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2019/2020.

c) Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez
Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły,
uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok
szkolny 2019/2020 w województwie małopolskim, które mogą być wymienione
na świadectwie ukończenia dotychczasowego gimnazjum oraz określenie miejsc uznanych
za wysokie w tych zawodach.
Plan lekcji
Od 4 II w naszej szkole obowiązuje plan lekcji w wersji 4.0 do pobrania z linku poniżej lub z menu po prawej stronie

Plan lekcji v 4.0
Uczennica z pasją.

Emilka Dubiel uczennica klasy 1b zaczęła swoją przygodę z tańcem w wieku niespełna 4 lat. Jej pierwsze zajęcia taneczne obywały się w Studio Tańca Artystycznego "Etiuda" w Starym Sączu gdzie uczy się baletu do dnia dzisiejszego i w Szkole tańca "Wirdance" w Nowym Sączu, gdzie poznała taniec współczesny pod okiem instruktorki, finalistki programu You Can Dance oraz Mistrzyni Polski w Modern jazz, Natalii Gap. To właśnie Pani Natalia sprawiła, że taniec liryczny, modern oraz broadway jazz stały się pasją w życiu Emilki. Obecnie Emilia tańczy w krakowskim Elita Dance Center.
Główne osiągnięcia artystyczne Emilki:

06.2017r. - Whistler, Kanada - wice-mistrzostwo świata na Dance World Cup w kategorii wiekowej do 8 lat solo w stylu Lyrical Jazz
06.2017r. - Whistler, Kanada - wice-mistrzostwo świata na Dance World Cup w kategorii wiekowej do 8 lat solo w stylu Hip-hop
06.2017 r. - Whistler, Kanada - zaproszenie na Bucharest Dance Festival w Rumunii
11.2017r. - Bukareszt, Rumunia - 2 miejsce na Bucharest Dance Festival w kategorii wiekowej do 9 roku życia w stylu Urban Dance
11.2017r. - Bukareszt, Rumunia - 2 miejsce na Bucharest Dance Festival w kategorii wiekowej do 9 roku życia w stylu Lyrical Jazz
03.2018r. - Wałbrzych, Polska - Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej do 7 roku życia w stylu Modern Jazz
04.2018r. - Solne Miasto, Wieliczka, Polska - 1 miejsce na Salt City Dance Festival w kategorii wiekowej do 7 roku życia w stylu taniec współczesny (poziom średnio -zaawansowany i zaawansowany)
04.2018r. - Solne Miasto, Wieliczka, Polska - 2 miejsce na Salt City Dance Festival w kategorii wiekowej do 7 roku życia w stylu taniec nowoczesny (poziom średnio -zaawansowany i zaawansowany)
05.2018r. - Łomianki, Polska - 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej do 7 roku życia w stylu Jazz Dance solo female
11.2018r. - Skawina, Polska - Wice-mistrzostwo Małopolski w kategorii wiekowej do 9 roku życia w stylu Improwizacje
11.2018r. - Skawina, Polska - Wice-mistrzostwo Małopolski w kategorii wiekowej do 9 roku życia w stylu Street Dance
11.2018r. - Skawina, Polska - Mistrzostwo Małopolski w kategorii wiekowej do 9 roku życia w stylu Improwizacje Duet
11.2018r. Twardogóra, Polska - Mistrzostwo Polski na XXV OPEN POLAND w kategorii wiekowej do 7 roku życia w stylu Jazz dance solos female

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
„Perełki Małopolski” – ferie zimowe 2019

W poniedziałkowy ranek, w dobrych humorach przyszliśmy do szkoły, by spojrzeć na nią z innej perspektywy. Zapowiadało się ciekawie.
Niektórzy pierwszy raz jechali pociągiem! Początkowo w strugach deszczu wędrowaliśmy urokliwymi uliczkami Starego Sącza. Dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji o mieście, które wydawało nam się, że każdy bardzo dobrze zna. W ramach poranku filmowego wyruszyliśmy z Małym Księciem w jego niezwykłą podróż. Potem próbowaliśmy swoich sił w grze historycznej. Dzięki wizycie w Centrum Informacji Turystycznej każdy z nas stał się bogatszy o różnorakie informacje i materiały do przewodnika interaktywnego o „Perle średniowiecza”, czyli Starym Sączu. Dalej nasza trasa wiodła przez Ołtarz Papieski, gdzie dopadła nas burza śnieżna, ale udało nam się ją przetrwać! W pociągu się rozgrzaliśmy, a po smacznym obiedzie, zadowoleni, wróciliśmy do swoich domów.
Ferie bez zabaw na śniegu? Ależ nie! We wtorek od rana sypało. Ruszyliśmy w teren. Najpierw urządziliśmy bitwę na śnieżki. Niektórym porządnie się dostało. Nasza miejscowość jest bardzo piękna, a my szukaliśmy w niej śladów przeszłości. Po dłuższym marszu sforsowaliśmy wzgórze i znaleźliśmy bunkier. Potem była jazda! Każdy zjeżdżał, na czym mógł. Taktyki były różne: zjazd na plecakach, na butach, turlanie, skoki i przewroty. Do tego śnieżne kule i już byliśmy uradowani. Poszliśmy do odrestaurowanego bunkra na kolejnym wzgórzu. Wracaliśmy przez pobliską łąkę, bo na ścieżce było bardzo ślisko. W drodze powrotnej minęliśmy kolejny bunkier (ten, znany wszystkim). Podobno w Barcicach jest ich dużo więcej. Potem, podzieleni na grupy, tworzyliśmy projekty. Grupa polonistów pracowała nad legendami związanymi ze Starym Sączem i św. Kingą; grupa przewodników opracowywała trasę wycieczki po średniowiecznym mieście; historycy sztuki zajmowali się zabytkami miasta, a grupa geografów opracowywała plan miasta i wyznaczała jego granice w średniowieczu. Po obiedzie nastąpiła prezentacja wykonanych projektów. Nasza wiedza i umiejętności okazały się imponujące. Jesteśmy z siebie dumni!
W środę ruszyliśmy do stolicy Małopolski. Kulturalny Kraków? – ależ owszem! Najlepiej wygląda z lotu ptaka. Warsztaty w Muzeum Lotnictwa były super! Dostaliśmy „czarne skrzynki”. Przewodnik oprowadził nas po muzeum, uraczył wieloma ciekawostkami, pozwolił wejść na pokład samolotu dla Vip-ów i podarował każdemu miniaturkę … (a jakże!) samolotu! Żeby jazda busem nam zbytnio nie ciążyła, zahaczyliśmy o McDonald. Po przyjeździe do Barcic posililiśmy się u p. Gorczowskiego w Odnożynie. Na pożegnanie otrzymaliśmy paczkę słodkości.
Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Teraz czekają na atrakcje w domach. Pozdrawiamy wszystkich, którzy nie mieli tak dobrze, jak MY!
W zajęciach pn. „Perełki Małopolski – Barcice – ferie zimowe 2019” wzięło udział 25 uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach. Środki na przeprowadzenie zajęć zostały pozyskane z Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:





Szkolne strony