MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
|
Nasza szkoła:
- realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
- realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
- realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
- realizowała projekt: "Lepszy Start"
- realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
- posiada certyfikat szkoły humanitarnej
- certyfikat szkoły promującej zdrowie
- zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
Zrealizowała projekty takie jak:
- "Wychować dobrego obywatela"
- "Sport=zdrowie"
|
Polecamy!!! |
|
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
|
Aktualności
<< Nowsze 1 Starsze >>
XI Memoriał Jana Gryźlaka
20 marca 2015r. na hali sportowej ZS w Barcicach rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Starego Sącza. Był to ostatni etap rozpoczętego w dniu 19 lutego XI Memoriału Jana Gryźlaka. Otwarcia zawodów dokonali: Wice Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach mgr Wanda Kochanowicz wraz z obecnym na rozgrywkach wnukiem pana Jana Gryźlaka - Grzegorzem Gryźlakiem. Drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Starego Sącz oraz o Puchar ufundowany przez rodzinę państwa Gryźlaków. W zmaganiach sportowych wzięło udział 6 zespołów męskich i 5 drużyn kobiecych. Jak co roku o grę zgodną z zasadą fair play zadbali sędziowie: Leszek Ziębowicz -sędzia główny turnieju, Marta Bogacka, Kacper Dziedzic i Jan Garwol. Tegoroczne zawody były na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o osiągnięcie jak najlepszych wyników. Po sportowych zmaganiach Wice Dyrektor ZS w Barcicach wraz z Zastępcą Burmistrza Starego Sącza Kazimierzem Gizickim podsumowali tegoroczny turniej i uhonorowali zwycięskie zespoły okolicznościowymi medalami oraz wręczyli zwycięskiej drużynie męskiej Puchar Burmistrza Starego Sącza, zwycięskiej drużynie kobiecej Puchar Rodziny Gryźlaków. Wyniki tegorocznego XI Memoriału Jana Gryźlaka przedstawiają się następująco: kobiety: Puchar Rodziny Gryźlaków wywalczyła drużyna z Nowego Sącza – Ania i spółka II miejsce Bobowa III miejsce Barcice IV KNS Nowy Sącz V Podegrodzie mężczyźni: Puchar Burmistrza Starego Sącza zdobyła drużyna ADS Stary Sącz II miejsce Newag Nowy Sącz III miejsce Ry – Star IV Orły Podegrodzie V Rodzice Barcice VI Shogun Urząd W tym dniu hala tętniła życiem po zakończonych rozgrywkach uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez firmę gastronomiczną Andrzeja Gorczowskiego oraz piekarnię „EPI” ze Starego Sącz Organizatorzy XI Memoriału Jana Gryźlaka składają podziękowania Burmistrzowi Starego Sącza Jackowi Lelkowi za sprawowanie honorowego patronatu i ufundowanie pucharu, a także sędziom zawodów i piekarni EPI. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do rodziny Gryźlaków za wsparcie oraz ufundowany puchar. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych wrażeń sportowych. Do zobaczenia za rok. Serdecznie zapraszamy!
OTWP 2015
3 marca 2015 r. w remizie OSP w Starym Sączu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież Zapobiega Pożarom", zorganizowane we współpracy Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W eliminacjach gminnych wzięło udział 24 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieszkających w miejscowościach gminy Stary Sącz. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Kaja Górka, Natalia Kołodziej i Dominik Tokarczyk (G) oraz Adam Olszowski (SP). Po rozwiązaniu testu pisemnego, ze względu na wyrównany poziom, zostały przeprowadzone dogrywki ustne. Uczniowie Zespołu Szkół w Barcicach wykazali się ogromną wiedzą w zakresie wiedzy pożarniczej i: • w kategorii szkół podstawowych – III miejsce zajął Adam Olszowski (uczeń klasy IVa!) • w kategorii gimnazjów – również na III miejscu uplasował się Dominik Tokarczyk. Obaj otrzymali słuchawki „Philips” – nagrody ufundowane przez Burmistrza Starego Sącza.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Turniej Strzelecki zorganizowany dla uczczenia Dnia Żołnierzy Niezłomnych
Podziemna Armia powraca …
Będziemy o Nich pamiętać stale, To nasza domowa praca, Dziś do historii w należnej chwale, Podziemna Armia powraca. Dziś do historii w należnej chwale, Podziemna Armia powraca…
Naród, co pragnie wolnym być, Musi o wolność się bić, Robić powstania, zdrajców przeganiać, Inaczej, nie zdziała nic.
Słowami pieśni "Podziemna Armia Powraca" autorstwa Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego uczestnicy II Turnieju Strzeleckiego zorganizowanego w Zespole Szkół w Barcicach rozpoczęli obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych.
W rywalizacji udział wzięły reprezentacje gimnazjów z terenu gminy Stary Sącz oraz zawodnicy z zaprzyjaźnionej szkoły Z© s M© Hniezdne na Słowacji. Zawody zorganizował i sędziował radny gminy Stary Sącz Kazimierz Baran, sędzia PZSS i instruktor LOK, a także opiekun Szkolnego Klubu Strzeleckiego LOK "Vis" działającego przy Zespole Szkół w Barcicach. Patronat na Turniejem objął Starosta Powiatu Nowosądeckiego Pan Marek Pławiak.
Podczas uroczystości otwarcia Grzegorz Garwol, dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach, zwrócił się do młodzieży słowami wiersza Jana Lechonia "Hymn Polaków z zagranicy":
"Jedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie, Wszystkie me siły jej składam w ofierze. Na całe życie, które wziąłem z Ciebie, Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę …"
Podkreślił, że II Turniej Strzelecki jest hołdem dla odwagi Żołnierzy Wyklętych, dla których celem życia była walka o wolną Polskę, za którą należy im się najwyższy szacunek. Przypomniał zebranym, że szkoła, która nosi imię porucznika Andrzeja Buchmana, ps. "Korsak" – oficera 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, uczestnika działań zbrojnych organizacji "Wachlarz", poległego w walce z Niemcami o wolną Polskę, w wychowaniu dzieci i młodzieży stawia na wartości, za które cierpieli i ginęli Niezłomni. Parafrazując słowa trzeciej zwrotki "Hymnu Polakówz zagranicy": "…nie ma dziejów piękniejszych niż polskie i większej chluby niźli być Polakiem" zachęcił wszystkich do dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.
Uczestnicy II Turnieju Strzeleckiego walczyli i podium w kategoriach indywidualnych i drużynowych, a walka o czołowe pozycje toczyła się niemal do ostatniego strzału.
W międzyczasie harcerki i harcerze ZHR Barcice pod opieką pwd. Maksymiliana Tomasiaka HO i phm. Mateusza Boruckiego HR przedstawili zebranym prezentację multimedialną poświęconą patronowi I Starosądeckiej Drużyny "Leśnych", księdzu Władysławowi Gurgaczowi, kapelanowi Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, powołanej do walki z sowietyzacją Sądecczyzny jesienią 1947 roku przez Stanisława Pióro, ps. "Emir", "Mohort". Dla harcerek i harcerzy leśni PPAN są niezłomnymi rycerzami emanującymi bohaterstwem trudnym do wyobrażenia, ponieważ podjęli walkę, która nie rokowała nadziei na zwycięstwo. Wyklęci przez komunistyczną propagandę, usunięci z przestrzeni publicznej, miażdżeni, tłamszeni, poniewierani, wdeptani w anonimowe doły, przysypani ziemią, są dla nas pokoleniem czasów wojny, które poprzez swoją postawę przeniosło na potomnych ducha wolności i dumę z tego, że wszyscy jesteśmy Polakami.
W czasie zawodów odbył się również pokaz kolekcji broni palnej, przygotowany przez prezesa Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni "Vis-35" z Nowego Sącza Ryszarda Wasiluka i majora Krzysztofa Gozdeckiego z zarządu powiatowego Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu.
Nagrody i puchary w imieniu fundatorów wręczali zwycięzcom: Członek zarządu Rady Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu Pani Ewa Zielińska, Zastępca Burmistrza Starego Sącza Pan Kazimierz Gizicki, Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł.
Zawody zorganizowano dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Burmistrza Starego Sącza, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Starym Sączu oraz Nadleśnictwa Stary Sącz.
Wyniki zawodów: KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA I miejsce Gimnazjum Barcice z ilością 266pkt /300 II miejsce Základná škola s materskou školou Hniezdne Słowacja z ilością 252 pkt/300 III miejsce Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego Stary Sącz z ilością 235 pkt /300 IV miejsce Gimnazjum Prywatne Stary Sącz z ilością 232 pkt/300
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA I miejsce Paulina Tudaj Gimnazjum Barcice 93pkt/100 II miejsce Klaudia Padula Gimnazjum Barcice 89 pkt/100 III miejsce Adam Jurak Szkoła Hniezdne Słowacja 86 pkt/100
WYNIKI OPIEKUNÓW: I miejsce Edyta Dutka Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego Stary Sącz 91 pkt/100 II miejsce Maksymilian Tomasiak Gimnazjum Barcice 85 pkt/100 III miejsce Bogdan Zajdel Gimnazjum Prywatne Stary Sącz 68 pkt/100
Poza konkursem startował zespół klubowy LOK "VIS" Barcice ze Szkoły Podstawowej w Barcicach z następującymi wynikami: Aleksandra Citak 86 pkt /100 Natalia Mirek 81 pkt/100 Sylwia Kulpa 75 pkt/100
Niech twym bratem będzie każdy…
"Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie, Podaj swa pomocną dłoń tym, co liczą na ciebie."
Niech twym bratem będzie każdy…
Praca z młodzieżą metodyką harcerską jest jedną z najefektywniejszych form wychowawczych w doskonaleniu się młodych ludzi. Biwak, podobnie jak obóz harcerski, kształtuje cechy charakteru, uczy pożytecznych umiejętności oraz rozwija intelektualnie, duchowo i fizycznie. Tegoroczna Harcerska Akcja Zimowa środowiska ZHR działającego przy Zespole Szkół w Barcicach odbyła się w dniach od 22 do 25 lutego 2015 roku w formie biwaku pod kryptonimem „Prewał 2015”. Siedzibą harcerek, harcerzy i zuchów stała się filia barcickiej szkoły, która pełniła rolę leśnej chaty legendarnego oddziału partyzanckiego PPAN, w którym kapelanem był patron drużyny harcerzy ks. Władysław Gurgacz ps. SEM. Dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Starego Sącza dzieci z Barcic w różnym wieku wzięły udział w bezpłatnym, zimowym wypoczynku.
Celem biwaku była integracja oraz umożliwienie dzieciom w różnym wieku – od szkoły podstawowej do szkoły średniej – spędzenia wolnego czasu w sposób bezpieczny, pożyteczny i atrakcyjny. W Harcerskiej Akcji Zimowej wzięło udział 15 harcerzy I Starosądeckiej Drużyny Harcerzy „Leśni” im. Ks. Władysława Gurgacza, 11 harcerek Drużyny Harcerek „Sidus” oraz 5 zuchów I Starosądeckiej Gromady Zuchów „Leśni Wojownicy”. Zajęcia odbywały się głównie w terenie. Pozwalały młodym ludziom na spędzania wolnego czasu na łonie natury. Dominowały gry i zabawy integracyjne, wspólne śpiewanie oraz zajęcia z topografii, w ramach których uczestnicy doskonalili umiejętność czytania mapy i orientacji w terenie. Poprzez działanie harcerze poznawali historię. Kierując się prawem harcerskim uczestnicy HAZ-u rywalizowali ze sobą o miano najlepszego zastępu. Harcerska akcja zimowa nosiła kryptonim PREWAŁ, który oznacza miejsce między Halą Łabowską a Halą Pisaną, gdzie, po wojnie, swoją bazę – leśną chatę – miał oddział PPAN. Obrzędowość HAZ-u oparta była na książkach: Danuty Suchotowskiej – Śliwińskiej „Postawcie mi krzyż brzozowy – prawda o ks. Władysławie Gurgaczu SJ” a także Dawida Golika i Filipa Musiała „Władysław Gurgacz – Jezuita wyklęty”, które opowiadają o losach żołnierzy Niezłomnych (Wyklętych) Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej walczącej z komunistami o Wolną Polskę i są hołdem dla tych, którzy oddali życie za Polskę, jednak przez lata komunizmu byli wymazani z historii lub, jak w przypadku księdza Władysława Gurgacza, piętnowani przez system totalitarny. Opowiadania były formą spięcia całej obrzędowości i miały na celu przybliżenie życia bohatera drużyny i oddziału, w którym był kapelanem. Wybrane fragmenty książek miały związek z grami i zajęciami prowadzonymi na biwaku. Harcerzom zostały wytłumaczone zasady gry na zasadzie porównania tego, co ma się wydarzyć w grze, z tym, co się zdarzyło w przeszłości. Część gier terenowych przeprowadzonych w czasie trwania akcji zimowej miała ścisły związek z miejscami poświęconymi partyzantom. Harcerze wcielali się w postacie z danego opowiadania przyjmując wybrany przez siebie pseudonim oraz broń, jaką wymieniono w opowiadaniu. Harcerze musieli wywnioskować, jakimi cechami się odznaczali i jakimi umiejętnościami dysponowali partyzanci. Gry terenowe przeprowadzone zostały na Pod Korzeczkowem („Akcja w Haczowie”) i Pod Wierchami na tzw. „Bunkrach” („Zdrada Koczesa”). Harc „Pościg w ciemności” pozwolił odkryć harcerzom swoje mocne i słabe strony. Ogromnym zainteresowanie cieszyły się zajęcia w bazie leśnych, czyli zawody strzeleckie. Harcerki na nowo poznawały swoją „małą ojczyznę”. Doskonaliły umiejętność czytania mapy i orientację w terenie w trakcie wypraw na platformę widokową na Woli Kroguleckiej oraz starosądeckie błonia. Gra terenowa pozwoliła im na sprawdzenie wiedzy i umiejętności harcerskich w warunkach nocnych. Zuchy z ogromnym zaangażowanie tropiły smoki. Dzięki ich waleczności wszystkie potwory zostały pokonane. Wyposażenie harcerek, harcerzy i zuchów zostało wzbogacone, gdyż wszyscy uczestnicy HAZ otrzymali niezwykle cenne, dla braci harcerskiej, nagrody, Zajęcia prowadziła wysoko wykwalifikowana kadra instruktorska ZHR. Poza uczniami Zespołu Szkół w Barcicach w Harcerskiej Akcji Zimowej brali udział wolontariusze – absolwenci Zespołu Szkół w Barcicach (4 osoby). Służyli oni wsparciem technicznym, logistycznym dzięki doświadczeniu nabytemu wcześniej w szeregach tychże drużyn harcerskich. Współuczestniczyli oni w zabawach integracyjnych biwakowiczów – byli jednymi z nich. Zuchy, harcerki i harcerze mieli zapewnioną należytą opiekę, a zastosowanie metodyki harcerskiej pozwoliło im rozwinąć się fizycznie, społecznie, intelektualnie i duchowo. Uczestnicy Harcerskiej Akcji Zimowej spędzili ferie w sposób zorganizowany oraz niezwykle atrakcyjny.
Uczestnicy Harcerskiej Akcji Zimowej środowiska ZHR działający przy Zespole Szkół w Barcicach wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania Panu mgr. Jackowi LELKOWI Burmistrzowi Starego Sącza za pomoc w organizacji zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu Barcic. Realizacja biwaku nie byłaby możliwa bez przychylności i ogromnego zaangażowania Włodarza tego terenu. Dlatego też, tą drogą, pragniemy na ręce Pana Burmistrza złożyć podziękowanie za umożliwienie dzieciom i młodzieży z Barcic udziału w bezpłatnym, zimowym wypoczynku. Taka postawa pozwala wierzyć w ludzką dobroć.
Z harcerskim pozdrowieniem „CZUWAJ”!
Zuchy, harcerki i harcerze środowiska ZHR z Barcic
Rozgrywki PS w ramach VI Memoriału M. Repelewicza
12 luty 2015r. reprezentacja gimnazjum w składzie: K. Tokarczyk, A. Olejarz, P. Bielak, N. Gawlak, P. Baszczyn, K. Bochniarz, J. Słowik brała udział w rozgrywkach piłki siatkowej, które rozegrane zostały na hali LO w Starym Sączu w ramach VI Memoriału Mieczysława Repelewicza. Nasze dziewczęta pokonały drużyny z Piwnicznej, Łomnicy, zremisowały mecz ze Starym Sączem i zajęły I miejsce. Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Tokarczyk. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.
Życzenia
"Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać." ks. J. TwardowskiZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i błogosławieństwa nowo narodzonego Jezusa składa Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i społeczność szkolna ZS: SP i Gimnazjum w Barcicach
Mikołajkowe Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej
27 października 2014r. na hali sportowej ZS w Barcicach odbyły się Mikołajkowe Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej. W turnieju wzięły udział drużyny chłopców z klas IV – V Szkół Podstawowych. W tym roku nie brakło również zaprzyjaźnionej z naszą szkołą drużyny ze Słowacji: Základná škola s materskou školou Hniezdne. Wyniki Przedstawiają się następująco: I miejsce SP Barcice II miejsce ZS Hniezdne III miejsce SP Moszczenica Rozgrywki przebiegały w sportowej rywalizacji nie brakowało emocji. Wyłoniono króla strzelców, którym został Szymon Zygmunt ze SP w Barcicach oraz najlepszego bramkarza, którym został Matus Zivcak ze ZS s MS Hniezdne. Każdy zawodnik otrzymał Mikołajkowy upominek, drużyny pamiątkowe dyplomy, które wręczyli: Dyrektor ZS w Barcicach Grzegorz Garwol oraz zastępca Dyrektora Wanda Kochanowicz. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
Ślubowanie klas I
W dniu 14 października 2014 roku odbyła się uroczystość ślubowania klas I gimnazjum. Po akademii uczniowie bawili się na dyskotece połączonej z zabawami i konkursami zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
A. Deker
Święto Szkoły 10.11.2014 r.
11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości. Wolność wywalczyli sobie sami Polacy, wykorzystując zaistniałe sprzyjające okoliczności historyczne. 11 listopada to także data szczególna dla nas. W tym dniu bowiem obchodzimy święto Zespołu Szkół w Barcicach. Wspominamy patronów: Szkoły Podstawowej - Franciszka Świebockiego i Gimnazjum - Andrzeja Buchmana, którzy w czasie II wojny światowej również walczyli o wolność ojczyzny. Andrzej Buchman jako żołnierz polskiego państwa podziemnego, a Franciszek Świebocki aktywny bojownik Związku Walki Zbrojnej. Niestety, także 11 listopada 1942 roku Franciszek Świebocki został aresztowany przez gestapo. W tym roku uczciliśmy to święto w sposób inny niż zazwyczaj. Po uroczystej mszy św. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Szkolnym Biegu Pamięci pod hasłem „Pamiętamy”. Klasy I-III szkoły podstawowej zapoznały się z miejscami poświęconymi Franciszkowi Świebockiemu zlokalizowanymi w naszej szkole oraz rozwiązywały przygotowane specjalnie dla nich zadania. Ich starsi koledzy z klas IV-VI i gimnazjum rywalizowali o Puchar Dyrektora Szkoły. Podążali śladami Patronów, wykonując regulaminowe polecenia. By zdobyć kolejne punkty musieli wykazać się wiedzą z historii Polski i znajomością biografii patronów. Równie ważne okazały się konkurencje sprawnościowe. Uczestnicy biegu mieli za zadanie rozbić namiot, nadać wiadomość wykorzystując łączność radiową, udzielić pierwszej pomocy, a także przeprowadzić musztrę. Liczyło się zdyscyplinowanie, zgranie i zaangażowanie każdej grupy (klasy). Metą biegu była Stodoła w Odnozynie, w której gościł nas pan Andrzej Gorczowski. Zmęczeni zawodnicy mogli wypić ciepłą herbatę i posilić się pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców. Zwycięzcami I Szkolnego Biegu Pamięci pod hasłem „Pamiętamy” okazali się uczniowie klasy IV A w kategorii „szkoła podstawowa” i uczniowie klasy II C w kategorii „gimnazjum”. Laureaci otrzymali puchary, a pozostali okolicznościowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości przy akompaniamencie pana Marka Kanika wszyscy odśpiewali pieśni legionowe.
W organizację uroczystych obchodów Święta Szkoły czynnie włączyli się uczniowie klas trzecich gimnazjum, obstawiając trasę biegu i przygotowując quizy dla swoich młodszych kolegów. Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie tego święta w duchu patriotycznym. /I. Kaleta/
<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>
|
|
Organizacja roku szkolnego 2018/2019
|
Plan lekcji
|
Dziennik elektroniczny
|
Ostatnia galeria:
|
Szkolne strony
|
|