Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
  • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
  • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
  • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
  • realizowała projekt: "Lepszy Start"
  • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
  • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
  • certyfikat szkoły promującej zdrowie

  • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
  • Zrealizowała projekty takie jak:
  • "Wychować dobrego obywatela"
  • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]
Ważne informacje
Kliknij na obrazek aby dowiedzieć się więcej
Aktualności

<< Nowsze 1 Starsze >>

Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
28 kwietnia 2015 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach rozegrano Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt . Organizatorem zawodów było Gimnazjum w Barcicach
Rozgrywki miały niezwykły, jubileuszowy charakter. Wpisały się w obchody 70 lecia Starosądeckiej siatkówki. Zawody rozpoczęły się prezentacją drużyn. Zawodniczki uroczyście wprowadził na halę Zespół regionalny „Barcicoki” działający przy ZS w Barcicach prowadzony przez Annę Leśniarę i Marka Kanika. Prezentację zespołów zakończył pokaz tańca przygotowany przez młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Barcicach.
Następnie Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach Grzegorz Garwol powitał gorąco wszystkich uczestników, opiekunów zespołów oraz zaproszonych gości: Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka, Przewodniczącą Rady Miasta Ewę Zielińską, Przewodniczącego Obchodów 70 – lecia Michała Jarzębińskiego, Leszka Ziębowicza.
Kolejno Pan Lechosław Ziębowicz przedstawił krótką historię starosądeckiej siatkówki.
Uroczystego otwarcia Jubileuszowego Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych dokonali Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i przewodniczący obchodów 70 – lecia Michał Jarzębiński.
W zmaganiach sportowych wzięło udział 6 zespołów:
Gimnazjum w Starym Sączu – pan Janusz Pasiut
Gimnazjum w Brzeznej – pan Leszek Kożuch
Gimnazjum w Piwnicznej - pani Jolanta Jochymek
Prywatne Gimnazjum w Starym Sączy – pani Anna Wokacz
Gimnazjum Nr 11 w Nowym Sączu – pani Urszula Gawlikowska
Gimnazjum w Barcicach – pani Dorota Młyńska - Postrożny
Turniej stał na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny zagrały bardzo ambitnie stosując zasadę fair – play.
Sędziami turnieju byli uczniowie Gimnazjum w Barcicach: Przemysław Obrzud, Dawid Pajor, Karol Sobol, Krzysztof Kulpa. Jakub Homoncik, Przemysław Mrówka.
Hala tętniła życiem zawodnicy oraz goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez firmę gastronomiczną „ Raj” z Gołkowic oraz nauczycieli wychowania fizycznego w Barcicach.
Po sportowych zmaganiach Wice Dyrektor ZS w Barcicach Wanda Kochanowicz wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Starego Sącza Ewą Zielińską oraz Panem Lechosławem Ziębowiczem i Michałem Jarzębińskim podsumowali tegoroczny turniej i uhonorowali zespoły okolicznościowymi dyplomami oraz wręczyli zwycięskiej drużynie Puchar obchodów 70 – lecia .
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Gimnazjum Nr 11 Nowy Sącz
II miejsce Gimnazjum w Starym Sączu
III miejsce Gimnazjum w Barcicach
IV miejsce Gimnazjum w Piwnicznej
IV miejsce Gimnazjum w Brzeznej
Vi miejsce Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu

Organizatorzy składają podziękowania opiekunom zespołów, wszystkim przybyłym gościom, sędziom oraz firmie „ Raj”
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych wrażeń sportowych. zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do zobaczenia na kolejnych zawodach zapraszamy!
/Dorota Młyńska - Postrożny/
Turniej języka angielskiego dla klas IV-VI
Dnia 27 maja 2015 o godzinie 9;00 odbył się turniej języka angielskiego dla klas IV-VI. Konkurs odbył się Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Z naszej szkoły udział wzięły 3 osoby: Martyna Augustyn, Marzena Ogorzały oraz Karol Buchman. Każdy uczestnik miał 45 minut na rozwiązanie testu. Bezpośrednio po zakończeniu turnieju zostały ogłoszone wyniki i zostali wyłonieni zwycięzcy. Nasza uczennica Marzena Ogorzały z klasy 6a zajęła 2 miejsce na 21 uczestników.Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.
Bożena Tokarczyk
Sukcesy w XII konkursie Skarby Małopolski


Najlepsze prace plastyczne XII edycji konkursu plastyczno-edukacyjnego „Skarby Małopolski” Park narodowy, czyli czyj? O interpretacji dziedzictwa przyrodniczego prezentowane są od 15 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Wystawie towarzyszy katalog cyfrowy, w którym oprócz prac plastycznych znajdą się także nagrodzone opisy projektów.
Konkurs, zorganizowany przez Małopolski Instytut Kultury pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, adresowany był jednocześnie do nauczycieli i uczniów. Zadaniem pierwszych było zainspirowanie uczniów do stworzenia prac plastycznych zwracających uwagę na bliskie dziedzictwo przyrodnicze i propagowanie edukacji interdyscyplinarnej. Celem konkursu dla młodzieży było nawiązanie osobistych relacji z dziedzictwem i stworzenie własnych wypowiedzi plastycznych interpretujących dziedzictwo.
Podczas otwarcia wernisażu autorzy zwycięskich prac zostali nagrodzeni. Nagrodę odebrały uczennice naszego gimnazjum: Małgorzata Choróbska, Aleksandra Citak, Edyta Halibart, Natalia Mirek, Joanna Pawlik, Paulina Tudaj i Roksana Waligóra, których praca „Z pradziadowej kieszeni…” została wyróżniona w kategorii praca plastyczna grupowa. Projekt edukacyjny ich opiekunek - Małgorzaty Biel-Malinowskiej i Doroty Gurby zajął II miejsce.
/MBM/


Projekt „ Głos ma młodzież”


Uczniowie naszego gimnazjum już po raz trzeci brali udział w projekcie „Głos ma młodzież” skierowanym do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Stary Sącz. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Jacek Lelek, a organizatorem Gimnazjum
w Gołkowicach. Projekt polegał na napisaniu trzech prac konkursowych i udział w debacie
z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy.
W tym roku organizatorzy zaproponowali następujące tematy prac i wątki do debaty:
I. Jak przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza? Czy według ciebie działania Gminy na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego są poprawne?
II. Radny - przedstawiciel środowiska lokalnego. W jaki sposób radni angażują się
w rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności?
III. Przepływ informacji i sposoby rozpowszechniania ich na terenie gminy. W jaki sposób ważne informacje docierają do mieszkańców?
Napisania prac podjęły się: Izabela Morajko i Kamila Bochniarz (temat pierwszy), Anna Olejarz i Roksana Waligóra (temat drugi) oraz Katarzyna Tokarczyk (temat trzeci). Trzy najlepsze prace wzięły udział w konkursie. Uczennice bardzo ambitnie potraktowały swoje zadania. Napisały obszerne, badawcze prace oparte na badaniach ankietowych, wywiadach
z radnymi i analizie dokumentów. Wartość tych prac doceniło również jury i przyznało pierwsze miejsce w jednej z trzech kategorii Katarzynie Tokarczyk oraz wyróżnienia dla Ani Olejarz i Izabeli Morajko. Nagrody zostały ufundowane przez burmistrza Jacka Lelka, a były to tablety za pierwsze miejsca i odtwarzacze mp3 dla uczniów wyróżnionych prac oraz dyplomy dla wszystkich pozostałych.
Równie rzetelne i ciekawe były prezentacje, które uczennice przygotowały na debatę. Ta odbyła się we wtorek 12 maja w starosądeckim Sokole. W dyskusji uczestniczyli: burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Ewa Zielińska i Andrzej Stawiarski.
W czasie debaty dyskutowano nad wnioskami, które przedstawili uczestnicy, między innymi rozważano pomysł Ani Olejarz o ewentualnym powołaniu gminnej rady młodzieżowej o charakterze konsultacyjnym.

Na zakończenie burmistrz Jacek Lelek podziękował wszystkim, a młodzież zachęcał do dalszej, wnikliwej obserwacji otoczenia, wyrażania opinii i zadawania pytań.
Wszyscy uczestnicy trzeciej starosądeckiej debaty „Głos ma młodzież” zostali zaproszeni przez burmistrza na wycieczkę pod koniec roku szkolnego do Krakowa, ze zwiedzaniem Muzeum Armii Krajowej oraz wizytą w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.
Gratulujemy!
/ E.K/

70 lecie Starosądeckiej siatkówki

29 kwietnia 2015 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach rozegrano Gimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej chłopców . Organizatorem zawodów było Gimnazjum w Barcicach.
Był to kolejny turniej, który wpisały się w obchody 70 lecia Starosądeckiej siatkówki. Zawody rozpoczęły się prezentacją drużyn, które uroczyście wprowadził na halę Zespół regionalny „Barcicoki” działający przy ZS w Barcicach prowadzony przez Annę Leśniarę i Marka Kanika. Prezentację zespołów zakończył pokaz tańca przygotowany przez młodzież Szkoły Podstawowej.
Turniej chłopców uroczyście otworzyła Wice Dyrektor ZS w Barcicach Wanda Kochanowicz. Obecna była również przewodnicząca Rady Miasta Ewa Zielińska oraz Przewodniczący obchodów 70 – lecia Michał Jarzębiński i lechosław Ziębowicz.
Pan Lechosław Ziębowicz przedstawił krótką historię starosądeckiej siatkówki.
W zmaganiach sportowych wzięło udział 6 zespołów:
Gimnazjum w Starym Sączu – pan Maciej Rejowski
Gimnazjum w Rytrze – pani Małgorzata Małachowska
Gimnazjum w Piwnicznej - pan Józef Majda
Gimnazjum w Łomnicy – pan Sławomir Centnarowski
Gimnazjum w Barcicach – pani Dorota Młyńska - Postrożny
Sędziami turnieju były ucznnice Gimnazjum w Barcicach: Katarzyna Tokarczyk, Patrycja Baszczyn, Anna Olejarz, Małgorzata Tokarczyk, Kamila Bochniarz, Kinga Ruchała
Hala tętniła życiem zawodnicy oraz goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez firmę gastronomiczną „ Raj” z Gołkowic oraz nauczycieli wychowania fizycznego w Barcicach.
Zawody były na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o osiągnięcie jak najlepszych wyników.
Rozgrywki podsumowała Zastępca Dyrektora Szkoły mgr Wanda Kochanowicz. W swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważną rolę pełni sport w życiu czlowieka. Kończąc zawody mgr Wanda Kochanowicz wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Ewą Zielińską oraz z przedstawicielami obchodów 70 lecia lechosławem Ziębowiczem i Michałem Jarzębińskim dokonali uroczystej dekoracji zwycięzców, którzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i Puchar.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Gimnazjum w Rytrze
II miejsce Gimnazjum w Łomnicy
III miejsce Gimnazjum w Piwnicznej
IV miejsce Gimnazjum w Barcicach
V miejsce Gimnazjum w Starym Sączu
VI miejsce Gimnazjum w Barcicach II

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, opiekunom zespołów, firmie „ Raj” oraz obecnym gościom za uświetnienie zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce tegorocznych sędziów.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne rozgrywki!

Informacje dla rodziców
Nabór do projektu "pierwszy dzwonek" dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ na rok szkolny 2015/2016
=>załączniki do pobrania<=

1. Miejsce składania deklaracji: Ośrodek Pomocy Społecznej w starym Sączu ul. Stefana Batorego 15.
2. Termin składania deklaracji: Do 12 maja 2015 roku. do godziny 15.30

E-dziennik
Szkoła kończy wdrażanie dziennika elektronicznego. W najbliższym czasie uczniowie i rodzice będą mieli możliwość skorzystania z platformy dziennika elektronicznego. Dostęp będzie możliwy przez komputer, jak również przez aplikację na urządzenie z systemem Android oraz Windows (smartfon, tablet). O dostępie do e-dziennika uczniowie i ich rodzice zostaną poinformowani w odpowiednim czasie.
/M. Tomasiak/
Pierwszy przystanek Koralowej Strefy Dziecka w Zespole Szkół w Barcicach


Ryś Berdyś odwiedził pierwszą szkołę biorącą udział w Festiwalowej promocji – Zespół Szkół w Barcicach.
Do biegów finału Festiwalu Biegowego w Krynicy zostało jeszcze pół roku. Ale już teraz PZU Festiwal Biegowy, firma Koral oraz Fundacja Instytut Studiów Wschodnich rozpoczyna promocję zdrowia poprzez aktywność.
Zaczęli jednym z trzech projektów skierowanych do dzieci - Koralowa Strefa Dziecka w szkołach Małopolski.
24 kwietnia 2015 r. Ryś Berdyś i pełna energii ekipa festiwalowa odwiedziła uczniów z Barcic, motywując do treningów poprzez zabawę oraz konkursy.
Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w konkursie plastycznym, który oceniała ekipa Festiwalu Biegowego.
Konkurs przeznaczony był dla wszystkich dzieci ze szkoły biorącej udział w promocji. Zadaniem uczestników było stworzenie, dowolną techniką, (namalowanie, ulepienie, wylepienie) Lodowego Pucharu Mistrza - Festiwalu Biegowego!
Z zainteresowaniem obejrzeliśmy także film o produkcji lodów Koral oraz o Festiwalu Biegowym w Krynicy.
Dla autorów zwycięskich prac plastycznych oraz uczestników quizów ekipa festiwalowa przywiozła upominki: plecaki, piórniki, kredki a także przepyszne "Koralowe" lody dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Barcicach, które pod koniec piątkowego spotkania wręczał Ryś Berdyś .
Najmłodsi smakosze poznali więc lepiej partnera Festiwalu Biegowego - wywodzącą się z Nowego Sącza - firmę Koral. Pewnie niektórym ciężko będzie sobie wyobrazić, że ponad 30 lat temu Koral był tyko małą lodziarnią. Tradycja, która przetrwała w smaku, zapachu i wyglądzie spowodowała, że firma jest obecnie największym producentem lodów w Polsce.
Każde dziecko mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z przesympatycznym Rysiem Berdysiem.
Ten sympatyczny zwierzak, którego możecie spotkać w Beskidzie Sądeckim już od dwóch lat pomaga w promocji zdrowego trybu życia wśród dzieci, poprzez aktywność fizyczną. Uczniowie Zespołu Szkół w Barcicach mogli się z Nim spotkać w szkole .
Pierwszy przystanek Koralowej Strefy Dziecka w Barcicach był wyjątkowym dniem dla naszych uczniów, zwłaszcza dla młodszych uczestników „lodowego święta w Barcicach”.
Zdjęcia ze spotkania oraz wszystkich wyróżnionych prac zostaną opublikowane na portalach internetowych Festiwalu Biegowego oraz firmy Koral.
Będziemy śledzić strony i dziękujemy za odwiedziny.
(W.K.)



Egzamin Gimnazjalny


W dniach 21-23 kwietnia uczniowie naszego Gimnazjum zmagali się z Egzaminem Gimnazjalnym.

Koncert

<< Nowsze 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 Starsze >>

Organizacja roku szkolnego 2018/2019
Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
Ostatnia galeria:





Szkolne strony