Przeskocz do treści

Sukces uczniów w konkursie „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwuetapowym konkursie edukacyjnym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod tytułem „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?”. Konkurs skierowany był do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego.
W pierwszym etapie konkursu drużyna w składzie Gabriela Citak, Aleksandra Świerzowska, Kacper Cisowski wywalczyła 2 miejsce i zakwalifikowała się do finału konkursu, który wraz z uroczystą galą odbył się 12 października 2018 r. w Krakowie. W II etapie konkursu zespół zmienił skład i Kacpra Cisowskiego zastąpiła Aleksandra Izworska. W obydwu etapach konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością regionu Małopolski, jego historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców. Tematyka dotyczyła również obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie przez drużynę prezentacji swojej szkoły oraz stroju nawiązującego do regionu, z którego pochodzi. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 miejsce w Małopolsce w kategorii szkół podstawowych zdobywając atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupę. Finałową, uroczystą galę prowadził dziennikarz radia RMF MAXXX Ireneusz Jakubek. Opiekunkami uczniów przygotowujących się do konkursu były Pani Edyta Kowalczyk i Pani Ewa Tudaj. Wszystkim serdecznie gratulujemy!