Przeskocz do treści

Obchody Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole.

„Pośród spraw ludzkich niższego rzędu, nie ma i nigdy nie było sprawy ważniejszej niż zdrowie” - pod takim hasłem rozpoczęły się 22.03. 2019r obchody Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole przygotowane przez Liderów Promocji Zdrowia w ramach realizacji projektu „Wybieramy zdrowie”. Uroczystość otwarła pani w-ce dyrektor Wanda Kochanowicz. W pierwszej części uroczystości, w konkursie piosenki „O zdrowiu śpiewam” zaprezentowali się uczniowie klas I – III SP. Spośród 26 uczestników konkursu jury wyróżniło następujące duety: I miejsce przyznano Martynce Broniszewskiej i Krystianowi Nowak ( kl. II a), II – Natalce Nowak i Adasiowi Janczak ( kl. I C). Uczniowie Ci reprezentować będą naszą szkołę na gminnych obchodach Dnia Zdrowia 5 kwietnia w Starym Sączu. Miejsce III zdobyła Gabrysia Jarzębak i Amelka Kołodziej (kl. I c), IV – Emilka Pawlik i Hubert Janczak. Pozostali uczestnicy uplasowali się na miejscu V. W czasie pracy jurorów dzieci obejrzały przygotowane przez Liderów przedstawienie o królewnie Śnieżce i krasnoludkach, którzy trochę na wesoło, trochę z „przymrużeniem oka” przekonywali widzów, że warto zdrowo żyć. Ostatnim punktem tej części uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom konkursu piosenki oraz wyróżnionym uczniom w konkursie plastycznym „Smaki zdrowia” . A wyróżniono prace plastyczne następujących uczniów: I miejsce – Fabian Kołbon ( kl. Ic), II – Tymek Skoczeń ( kl. I b), III- Ania Grucela (kl.I a), IV – Nicola Jasińska (kl. I c) a V miejsce - Julka Tokarczyk ( kl. I b). Jury przyznało też 3 wyróżnienia dla: Darii Lelito oraz Agatki i Julki Bielak. Prace tych uczniów zostały zakwalifikowane do etapu gminnego. 
W części drugiej uroczystości wzięli udział uczniowie klas IV – VIII SP i III gimnazjum. Po uroczystym otwarciu uczniowie klas IV – VI zaprezentowali swe umiejętności taneczno – sportowe. Podczas długich i emocjonujących obrad jurorów, Liderzy ponownie zaprezentowali przedstawienie prozdrowotne oraz odbył się krótki koncert instrumentalny pod kierunkiem p. Marka Kanika w wykonaniu: Patrycji Smyda, Kingi Garwol i Anity Paluch. Ostatnią, najbardziej emocjonującą częścią uroczystości było ogłoszenie wyników konkursów, w których -w miesiącu marcu - uczestniczyli uczniowie starszych klas oraz wręczenie wyróżnionym uczniom dyplomów i nagród. A nagrody te przyznano: * w konkursie plastycznym dla klas IV –VI –„3 X NIE dla używek”; Patrykowi Baran ( kl. V c)- Im, Klaudii Zaryczny (kl. Va)- II m, Konradowi Krzywdzińskiemu (kl. IV d)- III m, Bartkowi Owsiance ( kl. VI B)- IV m, Amelii Bielak (kl. IV a)- V m. oraz Marlenie Baran ( kl. VI a) i Zosi Grucela ( kl. V b) – wyróżnienia. * w konkursie plastycznym dla klas VII – VIII SP i III gimnazjalnej – „ Klimaty zdrowia” przyznano: miejsce I – Karolinie Pierzga (kl. VII a), II – Karolowi Gałysa (kl. VII b), III – Nadii Witowskiej (kl. VII a), IV- Bartkowi Gawlak (kl. VII b), V- Sylwii Izworskiej (kl. VII a). Wyróżnienia otrzymały Aleksandra Izworska( kl. VIII b) oraz Patrycja Tokarczyk ( kl. VIII a). Wyróżnione prace plastyczne przeszły do etapu gminnego. * w konkursie wiedzy dla klas VII – VIII SP oraz III gimnazjum „ Jesteś tym co jesz” przyznano: miejsce I – Tomaszowi Liszka ( kl. III a gimn.), trzy miejsca drugie: Hani Mróz ( kl. VII a), Martynie Kosakowskiej ( kl. VIII b) i Julii Lizoń ( k. III a gimn.), III miejsce zdobyła Aleksandra Izworska ( k. VIII b), IV – Marlena Wnęk ( kl. VII b), V - Justyna Kulig ( kl. III gimn.). W etapie gminnym konkursu wiedzowego, który odbył się też 22.03.2019 r. w Starym Sączu udział wzięli: Tomasz Liszka oraz ( po dogrywce) Martyna Kosakowska. * w konkursie wiedzy dla klas IV SP „ Zdrowe i dobre życie” przyznano dwa miejsca I - Jarosławowi Halibart ( kl. IV d) i Mai Kaczor ( kl. IV c), miejsce II – Joannie Obrzud ( kl. IV a) oraz trzy miejsca III; Bartoszowi Tokarczyk ( kl. IV a), Martynie Lis ( kl. IV d) i Bartłomiejowi Janczak ( kl. IVd). * w konkursie sałatkowym dla klas VII – VIII SP i III gimnazjalnej „ Smacznie i zdrowo” przyznano: I miejsce zespołowi z klasy III B gimn. – Kamili Gawlak i Wiktorii Maciuszek, dwa II miejsca Justynie Kulig i Mateuszowi Golba z klasy III c gimn. oraz Arturowi Jurkiewicz i Bartkowi Grońskiemu ( kl. VIIa), miejsce III – Gabrieli Stelmach i Izie Causanu – Bielak z klasy III a gimn. * w konkursie kanapkowym dla klas V– VI SP „Smacznie i zdrowo”- wyróżniono następujące zespoły: miejsce I – Emilia Olszowska, Julia Pasiut i Eliot Olszewski z klasy Va, II m. – Kacper Piekarz, Damian Niejadlik i Szymon Baran z klasy VI a oraz III m. – Karolina Kaczor, Anna Grucela i Zuzanna Molanda z klasy Vb. * w konkursie taneczno – sportowym dla klas IV – VI jury przyznało I miejsce –Karinie Janczak i Dominice Wawrzyńskiej ( kl. V c), dwa II- gie miejsca – Emilii Niejadlik ( kl. Va ) oraz Julii i Zofii Gawlak ( kl. Vc), III m- Nicoli Cisowskiej i Zofii Grucela ( kl. V b). Ponadto wyróżniono; Zuzannę Kutak i Elenę Błaszczyk ( kl. IV b), Anastazję Jasińską i Magdalenę Grucela ( kl. IV c), Zuzannę Barnach i Nikolę Rumin ( kl. V b), Nicolę Wawrzyniak i Karinę Kapuła ( kl. IV d) oraz Dakotę Pazgan. W tym konkursie na etapie gminnym reprezentować naszą szkołę będzie Karina Janczak i Dominika Wawrzyńska. Zaszczytny tytuł klasy „ Najlepiej promującej zdrowie” zdobyła klasa Va – wśród klas IV – VI oraz VII a wśród starszych klas. 
K D.