Przeskocz do treści

Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dsc 8158

12 listopada społeczność naszej szkoły wzięła udział w akademii z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła Oliwia Sopata z kl. Vc, która słowami pieśni „Co to jest niepodległość” zdefiniowała pojęcia takie jak: ojczyzna, patriotyzm, niepodległość. Po występie Oliwii, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali inscenizację, w której przedstawili najważniejsze momenty naszej historii od zaborów przez powstania do walki podczas pierwszej wojny i w końcu odzyskania niepodległości. Prowadzący sprawdzili wśród najmłodszych znajomość wiersza „ Kto Ty jesteś?”. Następnie wprowadzono sztandar szkoły i wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy oraz wysłuchali przemówienia dyrektora szkoły Pana Grzegorza Garwola. W dalszej części zaprezentowali się przedstawiciele dziesięciu klas w Trzecim Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Niepodległościowej.

/E. Kowalczyk/