Przeskocz do treści

Wolontariat ma sens!

Img 20190612 130145

W październiku odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariatu. Szeregi wolontariuszy z ubiegłego roku zasiliło 47 nowych ochotników. Uczniowie z naszej szkoły zrzeszeni w Szkolmy Klubie Wolontariatu pomagają Paniom na świetlicy, pomagają w Przedszkolu Sióstr Karmelitanek w Barcicach, pomagają w nauce koleżkom i kolegom z klas młodszych oraz biorą udział w szeregu działań akcyjnych. To dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu rodziców uczniów naszej szkoły w zeszłym roku trzykrotnie pomagaliśmy Polakom na Ukrainie, zbieraliśmy datki oraz dary na pomoc świąteczną dla najuboższych ,pomagaliśmy podczas turnieju osób niepełnosprawnych BOCCI wspieraliśmy Fundację Bratnia Dusza. Pod koniec roku szkolnego nasi wolontariusze zbierali także datki dla Madzi Pawlik- podopiecznej Fundacji Będzie Dobrze. Dzięki ofiarności rodziców udało się wówczas zebrać 302,55 zł.

Wolontariusze już prężnie wzięli się do pracy! Czas działać, gdyż potrzebujących, którzy czekają na pomoc jest coraz więcej! Liczymy na wsparcie naszych dobrodusznych Rodziców w działaniach podejmowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu!

Wolontariuszom zaś życzymy wytrwałości i sił do pracy!

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu –Jadwiga Szewczyk-Kiełbasa, Lidia Lachowska