Przeskocz do treści

XXXII Sylwestrowe Zawody Strzeleckie w Nowym Sączu

Wysiłek...

"Człowiek lubi wysiłek. Lubi, żeby mu się udało, chce wiedzieć, czy potrafi, co może, mimo trudności chce wiedzieć, czy potrafi, co może, mimo trudności chce skończyć i zwyciężyć, przekonać siebie i innych, że silny i zręczny. Zresztą siedzenie męczy. Jeżeli w człowieku uzbiera się siła, a nie może jej zużyć, siedzi jakby głodny ruchu, znudzony, jakby zatruty."

Janusz Korczak - Rozrywki, Wybór pism T. IV s. 48

Trening czyni mistrza

Wp 20191229 13 16 11 Pro

Mistrzowska forma strzelców Szkolnego Klubu Strzeleckiego „ViS” LOK Barcice !!!

Podczas XXXII Sylwestrowych Zawodów Strzeleckich w Nowym Sączu uczniowie naszej szkoły rywalizowali w strzelaniu z karabinka pneumatycznego i kulowego z zawodnikami z Gorlic, Jasła, Łącka, Radomska i Limanowej. W turnieju wzięło udział ponad 80 zawodników, podzielonych na kategorie indywidualne, wiekowe oraz męskie i żeńskie.

Walka o czołowe pozycje toczyła się niemal do ostatniego strzału.
Treningi na szkolnej strzelnicy pozwoliły dojść naszym strzelcom do mistrzowskiej formy.

W kategorii karabinek pneumatyczny:
– szkoły podstawowe klasy1-5 chłopcy:
miejsce (z wynikiem 90 pkt.) zdobył uczeń klasy IV a Krystian Tokarczyk, a jego kolega z tej samej klasy Mateusz Liber z wynikiem 80 pkt. uplasował się na trzecim miejscu.
– szkoły podstawowe klasy 6-8 dziewczęta:
Szans na zwycięstwo innym zawodniczkom nie dała Nikola Cisowska (90pkt ) z klasy VI b. Srebro powędrowało do naszej zawodniczki (tym razem z klasy VIII c Nikoli Gąsienicy – Łuszczyk (83 pkt.), a medal brązowy wywalczyła Małgorzata Garwol (83 pkt) z klasy VIII c .

Cieszymy się, że wysiłek się opłacił i gratulujemy tak wspaniałych wyników.

Dziękujemy!

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za ogromne wsparcie i życzliwość ww wszystkich działaniach klubu.

Podziękowania składamy również dla Pana Kazimierza Barana sędziego PZSS, instruktora LOK, a także opiekuna Szkolnego Klubu Strzeleckiego LOK „Vis” działającego przy Szkole Podstawowej w Barcicach za nieocenioną pomoc w pracy z dziećmi i młodzieżą zrzeszonymi w naszym klubie.

Słowa podziękowania pragniemy złożyć na ręce Rodziców. Dziękujemy za pomoc w dowożeniu zawodników na zawody do Nowego Sącza.

/Mateusz Borucki/