Przeskocz do treści

5 grudnia to Światowy Dzień Wolontariatu.

 

Img20211207105628
Światowy Dzień Wolontariatu

Wolontariusze, to te osoby, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia. W naszej szkole prężnie działa Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda z Nowego Sącza, w którym to młodzież z klas VII i VIII włącza się w szereg inicjatyw na rzecz drugiego człowieka, dlatego też 5 grudnia był ich wielkim świętem. Z tej okazji dziewczęta z klas VIII postanowiły przybliżyć nieco ideę pracy wolontariackiej młodszym kolegom i koleżankom ze Szkoły Podstawowej. W krótkiej prezentacji, która przygotowały pokazały jak wielką moc ma pomoc i praca na rzecz drugiego człowieka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tej krótkiej prezentacji . Mamy nadzieję, ze wiele z nich już niebawem zasili nasz szkolny klub ( w klasie VII i VIII)J

Wszyscy składamy naszym wolontariuszom życzenia dalszej, owocnej pracy i tego  niegasnącego zapału do pracy!

                                                                                                            J.Sz-K