Przeskocz do treści

Program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”.

Gang Swojakow2
Gang Swojakow2
Gang Swojakow 3
Gang Swojakow 3

Uczniowie klas 1-3 w I półroczu tego roku szkolnego ponownie przyjęli zaproszenie do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków" organizowanym przez sieć sklepów Biedronka.

Program miał na celu ukazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Pomógł także zachęcić dzieciaki do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranu komputerów i obserwować magię natury. Po izolacji i nauce zdalnej szczególnie ważne było zmotywowanie dzieci do spędzania czasu na zewnątrz.

Uczniowie otrzymali "Dzienniki Troskliwego Odkrywcy". Za każde wykonane zadanie, zaproponowane w dzienniczku, np. obserwację zjawisk pogodowych, wykonanie zielnika, przygotowanie zdrowego posiłku z jesiennych warzyw i owoców, zorganizowanie stołówki dla ptaków, wsłuchanie się w śpiew ptaków podczas spaceru - otrzymywali kolejną naklejkę. Z uczynionych obserwacji robili notatki, dokumentowali oraz dzielili się wrażeniami na lekcjach. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem, podczas których wykorzystano atrakcyjne materiały udostępnione przez organizatora.

Jako podsumowanie zajęć młodzi miłośnicy polskiej przyrody pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali zbiorowe prace konkursowe, które zostały przesłane do organizatora. Tym razem nikt z naszej szkoły nie zdobył głównej nagrody. Pocieszeniem są dyplomy.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za ciekawy projekt. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji. Jesteśmy szczęśliwi, że znowu mogliśmy w nim uczestniczyć.

Słowa podziękowania za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w realizacji projektu kierujemy do rodziców naszych uczniów.

Image
Certyfikat
Image 1
Image 1

Koordynator projektu mgr Anna Leśniara