Przeskocz do treści

Święto szkoły

29 IX odbyły się uroczyste obchody święta naszej szkoły.

Klasy starsze zmierzyły się ze strzelnicą oraz testem interaktywnym sprawdzającym wiedzę o patronach naszej szkoły oraz historii naszej miejscowości, następnie szkoła wzięła udział we mszy świętej, po mszy świętej klasy młodsze wzięły udział w zajęciach plastycznych połączonych z grami i zabawami o tematyce historycznej pt "Pamiętamy" a klasy starsze rozpoczęły IX Szkolny Bieg Śladami Patronów który w tym roku odbył się pod kryptonimem "Ringstad 58c ". Pogoda sprzyjała. Na trasie biegu patrole zmierzyły się z kilkoma zadaniami. Na punkcie Topografia rozpoznawali kierunki, mierzyli odległości na mapie i przeliczali je wg skali, obliczali prędkość z jaką się przemieszczali. Zadaniem na punkcie Obserwator było podkradnięcie się i rozpoznanie litery którą obserwator stojący przy bunkrze trzymał tak, by nie zostać przez niego zauważonym. Na punkcie pierwsza pomoc - sprawdzaliśmy umiejętności w transporcie rannego. W punkcie Zwiadowca - patrole prowadziły obserwację terenu, z której to obserwacji były przepytane na mecie biegu. Patrole miały również zrobić sobie zdjęcie z ostatnim bunkrem i przesłać je mailem. Oto one:

Patrole podczas całego biegu szukały min, bo okazało się, że trasa biegu została zaminowana przez nieprzyjaciela. Na mecie czekał smaczny posiłek.

W poniedziałek 2X p. Dyrektor wręczyła zasłużone dyplomy oraz puchar przechodni.

Wyniki biegu:

Image
Wyniki