Przeskocz do treści

Nasze serca biją dla innych. Podsumowanie Festynu Charytatywnego SP w Barcicach

1dsc 2785
Festyn

12 czerwca br. w słoneczne niedzielne popołudnie w scenerii Przystani Rowerowej w Barcicach odbył się Festyn Charytatywny „Podaruj odrobinę serca”. Plenerową imprezę zorganizowała społeczność Szkoły Podstawowej w Barcicach (rodzice, nauczyciele i uczniowie). Celem festynu było zebranie funduszy na leczenie jednego z rodziców uczniów uczęszczających do naszej Szkoły. Imprezę poprowadzili: Pani Janina Batko, ksiądz wikary Marcin Kwiecień i ksiądz Kamil Biernat. Festyn zgromadził bardzo wielu mieszkańców Barcic i okolicznych miejscowości. Atrakcją dla uczestników był występ popularnego wykonawcy KORDIANA. Wokalista zaprosił na scenę młodzież, która tańczyła, a po koncercie pozowała do wspólnych zdjęć ze znanym muzykiem.

Na festynie nie zabrakło przedstawicieli władz Gminy Stary Sącz: Burmistrza - Pana Jacka Lelka i Zastępcy Burmistrza - Pana  Kazimierza Gizickiego. Pan Burmistrz pochwalił inicjatywę społeczności SP w Barcicach.

Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z przejść kolejowych i  obejrzeć pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Barcicach. Na scenie, przygotowani do występu przez swoich wychowawców, zaprezentowali się również uczniowie klas zerowych oraz klas I-III (popisy wokalno-taneczne i recytatorskie). Umiejętnościami akrobatycznymi wykazała się Mistrzyni Świata w stylu Modern oraz Show Dance - Emilia Dubiel, uczennica klasy 4 b SP w Barcicach. Można było także podziwiać występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Karmelitek, zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego (klas IV-VIII), laureatów konkursu piosenki o tematyce prozdrowotnej. Na scenie wystąpiła Grupa Wokalna prowadzona przez Pana Marka Kanika oraz odbył się koncert dwóch absolwentek naszej Szkoły i Pana Kanika. Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności otrzymały zespoły taneczne z Powiatowego Domu Kultury w Starym Sączu pod kierunkiem Pani Renaty Burzyńskiej.

Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: zajęcia z robotyki (Akademia „Lego”), mała loteria fantowa (wszystkie losy sprzedano), malowanie twarzy, stoisko biblioteczno-plastyczne („Czytanie ma smak…”), koło fortuny, tor przeszkód, strzelnica, stoiska gastronomiczne (w tym specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Kroguleckiej), stoisko z doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi, dmuchana zjeżdżalnia, możliwość skorzystania z przejażdżki konnej.

Odbyło się także losowanie nagrody głównej, którą był rower. Trzy osoby otrzymały nagrody pocieszenia (voucher na zakupy i smartwatch). Młodzież szkolna wspólnie wykonała  „Belgijkę”. Taniec wraz z Festiwalem Kolorów Holi zakończył tę plenerową imprezę o charakterze charytatywnym.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszej inicjatywy, a mieszkańcom Barcic i okolic - za udział w tak ważnym wydarzeniu.

U.S. / M. M.